Cebulki kwiatowe – co wybrać do swojego ogrodu?

430

Piękny i zadbany ogród jest miejscem, gdzie możemy się relaksować, przebywać wśród kwiatów i zieleni, podładować nasze wewnętrzne akumulatory. Niewiele trzeba, aby zwykły ogród zmienić w krainę kwiatów i krzewów ozdobnych. Z pewnością taka przestrzeń stanie się prawdziwą ozdoba naszego domu, a my sami będziemy mogli cieszyć się efektami pracy w ogrodzie. Jakie cebulki kwiatowe wybrać, by odnieść ogrodniczy sukces?

 

Cebulki kwiatowe do zasadzenia na początku wiosny

Początek wiosny to najlepszy czas na sadzenie cebul, z których w okresie lata wyrosną wspaniałe kwiaty. Do najchętniej wykorzystywanych odmian zalicza się przede wszystkim lilie, ale także mieczyki, dalie, ziemowity – wszystkie wymienione znajdziemy na stronie www.bilscy.info/cebule-kwiatowe. Chcąc, aby nasz ogród rozkwitł na wiosnę cebulki kwiatowe musimy zasadzić w gruncie tuż po zakończeniu przymrozków. Zazwyczaj jest to już połowa marca. Przed sadzeniem konieczne jest skopanie i użyźnienie ziemi – w tym celu wystarczy użyć szpadla czy łopatki i przekopać miejsce, gdzie chcemy umieścić nasze cebule. Dobrym rozwiązaniem może być również zastosowanie ziemi uniwersalnej, która z pewnością wzbogaci ziemię blisko osiedli czy bloków. W zależności od rodzaju cebul wsadzamy je najczęściej na głębokość 5-10 cm i lekko przykrywamy ziemią. Dla lepszej ochrony możemy także miejsce sadzenia przykryć korą – pozwoli to na oznaczenie miejsca, gdzie wkopane są cebule.

 

Cebulki kwiatowe na tarasach

Czy wiesz, że rośliny cebulowe możemy również sadzić na naszych tarasach? Oczywiście istotne jest wybranie odpowiednich roślin. Doskonale sprawdzą się tu frezje! Popularne i wspaniale pachnące kwiaty, które kojarzymy głównie z kwiaciarni, możemy mieć na własnym tarasie. Zaleca się ich sadzenie, kiedy temperatura na zewnątrz waha się od 5 do 10 stopni. To idealne warunki do zawiązania się zalążków kwiatowych.

· ·