Cegła lub drewno, czyli wybieramy tanie domy całoroczne

850

Na pierwszy rzut oka to cegła i zaprawa murarska stanowią mocniejsze materiały budowlane. Jednak jak pokazują ostatnie badania, drewno również może być solidnym i dobrym materiałem budowlany, dzięki któremu powstają tanie domy całoroczne.

Tanie domy całoroczne jak normalne

Tanie domy całoroczne powstają bardzo szybko w przeciwieństwie do tak znanych, murowanych domów. Ogólnie mówiąc budowa takiego domu polega na precyzyjnym łączeniu się desek w tarcze ścian gwoździami. Gwoździe można zastąpić specjalnymi złączami metalowymi a potem umieścić ściany w pionie. Wybór techniki łączenia zależny jest od ustaleń ekipy budowlanej z klientem i ich możliwości. Ważnym jest jednak fakt, że takie domy na solidnej konstrukcji bez większych remontów są w stanie wytrzymać nawet do 50 lat. Wielu właścicieli z dumą prezentuje zdjęcia ich domów, które nic się prawie nie zmieniły przez bardzo długi okres czasu.

Duże możliwości dla każdego

Tanie domy całoroczne dały ludziom większe możliwości posiadania własnej nieruchomości z domem do zamieszkania. Coraz większa ilość deweloperów stawia na taką technikę szkieletową przy stawianiu domów jednorodzinnych i domów szeregowych na sprzedaż. Skoro sam koszt inwestycyjny takich budynków nie jest duży, to nawet biorąc pod uwagę marżę dla dewelopera, ostateczna cena i tak będzie niższa niż domów murowanych. Nie ma się więc czemu dziwić, że domy z drewna, które w wyglądzie mogą niczym nie różnić się od murowanych odpowiedników, cieszą się tak dużą popularnością. 

·