Co to jest facility management?

1010

Facility management to pojęcie, które coraz częściej pojawia się w naszej rzeczywistości. Spotykamy się z nim zwłaszcza wtedy, gdy zajmujemy się działalnością, która wymaga konkretnej przestrzeni, jak: biuro, hotel, galeria handlowa. Wyrażenie facility management nie jest obce osobom, które zajmują się nieruchomościami.

Co to w ogóle znaczy?

Trudno przetłumaczyć pojęcie facility management na język polski. Można przyjrzeć się poszczególnym słowom. Facility to: budynek, obiekt, łatwość, możliwość, funkcja. Management to: zarządzanie, kierowanie, prowadzenie. Te wszystkie słowa w jakimś sensie oddają istotę całego wyrażenia i działań, do których się odnosi.

Opieka, ulepszanie, działanie

Facility management w dużym skrócie oznacza troskę o dany budynek czy też obiekt. To ulepszanie infrastruktury. Dbanie o wszystkie elementy nieruchomości, z instalacjami na czele. To także uwzględnienie najbliższego otoczenia, jak tereny zielone czy ścieżki.

Facility management to szereg działań podejmowanych przez profesjonalistów z różnych branż na rzecz jednej nieruchomości. Mają one na celu m.in. utrzymanie budynku w jak najlepszym stanie i wpływają korzystnie na jego cenę rynkową.

· · ·

apartamenty w Szczawnicy ortodoncja katowice