Co zrobić z niechcianą biżuterią?

548

Metale szlachetne w zasadzie od dawna przedstawiają sporą wartość i są obiektem pożądania wielu z nas. Sytuacja ta nie uległa zmianie na przestrzeni dziejów i produkty wykonane ze złota, srebra czy platyny wciąż są swego rodzaju wyznacznikiem luksusu i wysokiego statusu społecznego. Co jednak w sytuacji, w której zostaniemy obdarowani takim cennym podarkiem, który niekoniecznie przypadnie nam do gustu bądź potrzebujemy szybkiego zastrzyku dodatkowej gotówki? Z pomocą może przyjść skup metali szlachetnych.

Czym jest złom metalu

Pod pojęciem złomu metalu należy rozumieć wszystkie metalowe elementy, które zdatne są do ponownego użycia i mogą zostać wykorzystane do pozyskania surowca, który posłuży do wytworzenia zupełnie nowych produktów. Jakkolwiek określenie złom metalu kojarzy się nieco negatywnie i w mowie potocznej nacechowane jest wyraźnie pejoratywnie, nie jest to do końca słuszne. W każdym bądź razie, para zapomnianych kolczyków, których już nigdy nie będziemy nosić czy jakakolwiek stara biżuteria, może zostać potraktowana jak złom metalu.

Skup metali szlachetnych

Jednym ze sposobem pozbycia się niechcianych błyskotek jest wizyta u jubilera, gdzie przy zamawianiu nowych elementów, możemy zostawić złom w charakterze rozliczenia – takie rozwiązanie potrafi znacznie obniżyć finalną cenę i jest często wykorzystywane na przykład podczas zakupu obrączek ślubnych. Nie da się bowiem ukryć, że Polacy mają dużo złota i innych metali szlachetnych i nie bez wpływu na to pozostają pewne tradycje, zgodnie z którymi często obdarowujemy się tego rodzaju podarkami na większe okazje – wymienić wystarczy choćby chrzest, na którym większość dzieci otrzymuje od chrzestnych złoty łańcuszek. Innymi rozwiązaniem jest zaniesienie naszej biżuterii po prostu do skupu metali szlachetnych, który z pewnością znajdzie się na mapie każdego większego polskiego miasta – i to nie jeden.

Jak wybrać dobry skup metali?

Skoro w jednym mieście skupów potrafi być kilka, różnią się także ceny i ilość gotówki, jaką otrzymamy w nich za taką samą ilość sprzedawanego kruszcu – złota czy platyny. Warto poznać ofertę możliwie największej ilości punktów i porównać, w którym z nich sprzedaż będzie najbardziej opłacalna a wybór placówki najbliższej miejscu naszego zamieszkania niekoniecznie może okazać się najlepszym pomysłem. Jest to dobry i stosunkowo prosty sposób na dodatkową gotówkę a skup metali jawi się jako rozwiązanie o wiele pewniejsze i mniej ryzykowne niż chociażby chwilówki, których spłata nierzadko okazuje się problematyczna.

Więcej o skupie metali dowiecie się na stronie http://www.stellmet.pl/

·