Czerwień na włosach – jak zatrzymać ją na dłużej?

1758

Rudości i czerwienie, choć są często pożądane przez panie, niestety należą do najbardziej kłopotliwych kolorów podczas farbowania. Szybko się wypłukują i bledną, a częste nakładanie tego typu środków z rozjaśniaczem wręcz rujnuje kondycję naszych włosów – zwłaszcza, gdy zależy nam na ich długości. Zatem jakie metody stosować, by bezpiecznie utrzymać kolor na dłużej?

Jasnowłose mają łatwiej

Głównym problemem wciąż wypłukujących się farb jest konieczność ich częstego stosowania. O ile w przypadku krótkich, regularnie podcinanych fryzur nie sprawi to większego kłopotu, o tyle panie, którym zależy na długości włosów nie będą zachwycone. Już po kilku użyciach takiej rozjaśniającej farby nasze końcówki będą w opłakanym stanie, a włosy mogą stać się suche i łamliwe. Kobiety mające z natury jasne włosy mogą zdecydować się na mniej inwazyjne metody. Na rynku dostępny jest szeroki wybór lekkich kremów koloryzujących z dodatkiem henny, a także szamponetki i szampony koloryzujące. W przypadku osób zdecydowanych na czerwienie, dobrym wyborem może okazać się farbowanie naturalną henną. Należy jednak pamiętać, że z takiego koloru trudno „zejść”, a ponadto substancja ta również może przesuszać włosy. Więcej informacji na ten temat znajduje się w tym artykule.

Farbuj tylko odrosty

Sytuacja jest bardziej skomplikowana w przypadku pań ciemnowłosych. Większość szamponetek czy nawet naturalna henna po prostu nie wydobędzie najbardziej pożądanego odcienia rudości czy czerwieni. Nada fryzurze jedynie poświatę w tym kolorze. Nie warto też farbować włosów na całej długości farbą z rozjaśniaczem, ponieważ prędko zauważymy pogorszenie się ich stanu. Zamiast tego znacznie lepiej skupić się jedynie na odrostach, zaś na całą powierzchnię fryzury stosować mniej inwazyjne kosmetyki.

Dodatkowo zobacz: Jak szybko pozbyć się odrostów na włosach? Poznaj sprawdzony sposób!

Dla kogo henna?

Stosowanie naturalnej henny cieszy się coraz większą popularnością, jednak ma również sporo przeciwniczek. Przede wszystkim, decydując się na użycie naturalnej farby roślinnej, musimy pamiętać, że jest to działanie „na długi termin”. Henna nigdy nie zniknie z włosów całkowicie! Aby się jej pozbyć, istnieją dwa sposoby. Pierwszy to po prostu ścięcie pofarbowanych nią włosów. Drugi zaś – pokrycie jej henną w innym kolorze. W każdym razie, nałożenie na nią farby chemicznej może przynieść niepożądany efekt, np. zielonkawą poświatę na włosach. Mimo to, osoby pozostające wierne czerwieniom i nie planujące w najbliższym czasie tego zmieniać, powinny rozważyć opcję przejścia na hennę. Może to znacznie pomóc w utrzymaniu dobrej kondycji włosów.

Specjalna pielęgnacja

Na rynku dostępne są kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych, mające przedłużyć trwałość koloru, a nawet pogłębić go i nadać mu wyjątkowy blask. Ich skuteczność jest niestety znikoma. Znacznie lepiej zainwestować w preparat do włosów z wysokim filtrem UV, zwłaszcza latem. Może to być krem lub mgiełka. Taki środek ochroni kolor skuteczniej, niż szampon czy odżywka. Przy rozjaśnianiu i hennowaniu włosów niezbędne okaże się też regularne, intensywne nawilżenie. Warto zainwestować w maskę głęboko nawilżającą, a od czasu do czasu nawet w profesjonalny nawilżający zabieg fryzjerski. Przy kwestii koloryzacji ważną rolę odgrywa też olejowanie. Odpowiedni olej należy nakładać przynajmniej dwa razy w tygodniu, a w przypadku włosów wysokoporowatych i suchych – nawet przed każdym myciem.

Jeśli nie posiadamy naturalnie rudych włosów, utrzymanie koloru będzie raczej trudne, a niekiedy wręcz uciążliwe. Mimo to, warto próbować – czerwień na włosach wygląda niezwykle efektownie, szczególnie zaś na tych zdrowych i zadbanych.

Źródło: infoss.pl

· · · ·

lenaogrod.com.pl zobacz wiecje endingwisconsin.org