Czy skład opału to dobry interes?

375

Ludzie zaopatrują się w węgiel na dwa sposoby. Jedni zamawiają węgiel do domu, drudzy kupują węgiel w składzie. Czy warto zainwestować i otworzyć skład węgla? Wiadomo, że miliony ludzi ogrzewa swoje mieszkania, gospodarstwa domowe różnymi rodzajami opału: węgiel w workach, ekogroszek, węgiel orzech czy koks. Jak widać, potencjalnych klientów jest dużo, więc może warto spróbować zainwestować w sprzedaż koksu i węgla oraz innych rodzajów opału.

Jak otworzyć skład opału?

Oczywiście jak każdą działalność gospodarczą musimy zacząć od jej rejestracji w odpowiednich urzędach.
Do prowadzenia tego typu działalności potrzebny będzie odpowiedni teren, na którym otworzymy nasz skład opału. Najlepiej, gdyby nasz skład usytuowany był gdzieś w pobliżu torów kolejowych, aby ułatwić transport węgla.
Plac, na którym będzie skład powinien mieć łatwy dojazd, aby klienci mogli swobodnie podjeżdżać samochodami ciężarowymi z przyczepami oraz posiadać odpowiednio dużo miejsca na manewrowanie pojazdami.

Jaki rodzaj opału powinien znajdować się w ofercie?

Właściwie prowadzony skład opału powinien oferować praktycznie każdy rodzaj opału. Podstawowa oferta powinna obejmować przede wszystkim kostkę, orzech groszek, ekogroszek, węgiel w workach, miał z groszkiem, brykiety z węgla drzewnego, brykiet torfowy, drzewo opałowe, kominkowe, podpałki. Warto poszerzyć swoją ofertę o sprzedaż koksu oraz środków do czyszczenia pieców.
Warto również w dzisiejszych czasach postawić na opał ekologiczny, ponieważ powoli zbliża się już ta chwila, kiedy wprowadzony zostanie zakaz palenia węglem ze względu na rosnące zagrożenie wysokim poziomem smogu. Opłaca się również sprzedawać miał węglowy, ponieważ jest bardzo tani i na pewno zawsze będzie chętnie kupowany.

Jak zdobywać klientów?

Bardzo ważna jest reklama w miejscowej prasie, internecie, ulotki reklamowe, plakaty na tablicach informacyjnych. Jednak najlepszą reklamą jest jakość oferowanego towaru oraz jego ceny.
Każda oferowana partia powinna posiadać certyfikat jakości.
Opał powinien być dostarczany do klienta transportem firmowym szybko i na czas, z możliwością wniesienia go do piwnicy.
Wszystkie produkty powinny być sprzedawane nie tylko za gotówkę, ale również w systemie ratalnym.
Jeśli dostosujemy się do tych kilku uwag to mamy szansę na rozkręcenie naprawdę dobrego interesu. Będzie jednak wymagało sporo pracy i wiązać się będzie na pewno z pewnym ryzykiem, ale jeśli będziemy uczciwie, fachowo i rzetelnie go prowadzić to na pewno się uda.

Więcej informacji na stronie składu opału http://www.alpari.com.pl/

·