Czy znasz możliwości, jakie oferuje medycyna estetyczna?

1486

O medycynie estetycznej słyszymy każdego dnia: daje szansę na przywrócenie skórze młodości, pozwala na korekty urody. Kiedy warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej? Co mogą zaoferować nam najpopularniejsze kliniki?

Jak skutecznie przywrócić skórze młody wygląd?

Zabiegi medycyny estetycznej oferują przede wszystkim przywrócenie skórze młodzieńczego wyglądu. Wraz z upływem lat w naszym organizmie maleje ilość składników takich jak kwas hialuronowy oraz włókna kolagenowe. Są one odpowiedzialne za utrzymywanie odpowiedniego napięcia skóry, zapewnienie jej wysokiego stopnia nawilżenia. Wraz z zanikaniem tych składników skóra staje się sucha i mniej elastyczna, pozbawiona blasku, szarzeje. Jest również narażona na powstawanie zmarszczek oraz bardziej podatna na uszkodzenia. Do niedawna uważano, że aby przywrócić skórze blask wystarczą odpowiednie kosmetyki. Musimy jednak pamiętać, że kremy, balsamy i olejki działają powierzchniowo – nie docierają one do głębszych warstw skóry. Aby skutecznie przywrócić skórze jej piękny wygląd konieczne jest działanie głębiej – tu właśnie pomoże nam medycyna estetyczna.

Zadaniem zabiegów medycyny estetycznej jest dostarczenie skórze potrzebnych jej składników: w tym przypadku jest to kwas hialuronowy. Najczęściej jest on wykorzystywany w celu wygładzenia zmarszczek nosowo-wargowych, zmarszczek na czole, kurzych łapek, ale również jako preparat do wypełniania i konturowania ust. Kwas hialuronowy jest produktem przebadanym, bezpiecznym, nie powodującym alergii. Efekty zabiegu widać od razu!

Jak wybrać profesjonalną klinikę medycyny estetycznej?

Decydując się na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej wybierzmy klinikę o ugruntowanej pozycji. Pozytywne komentarze znajomych powinny nam pomóc w podjęciu decyzji.

– Zanim zapiszemy się na zabieg pamiętajmy o rozmowie z lekarzem: doradzi on konkretne metody leczenia, jak również odpowie na wszelkie nasze pytania – mówi doktor Karolina Kuśnierz, właścicielka kliniki medycyny estetycznej oraz witryny karolinakusnierz.pl.

· · · ·

zestaw wypoczynkowy ogrodowy garden space Meble ogrodowe – zestaw marzeń!