Depilacja laserowa – skuteczna dla wszystkich?

444

Laser jest wykorzystywany do coraz większej liczby zabiegów kosmetycznych. Jednym z nich jest usunięcie niechcianego i nadmiernego owłosienia na ciele. Nowoczesne lasery usuwają bezpieczne i skuteczne niechciane włosy z twarzy i ciała, a efekt może być długotrwały.

Depilacja laserowa — skuteczne rozwiązanie?

Efektem światła laserowego jest to, że ciepło z wiązki światła niszczy mieszki włosowe włosów w fazie wzrostu. Dlatego też wymagane są liczne zabiegi, aby zniszczyć mieszki włosowe, które były w tak zwanej fazie spoczynku. Podczas zabiegu światło lasera jest odczuwane jako małe, ale niezbyt bolesne ukłucie na skórze.

Depilacja laserowa nie jest w równym stopniu skuteczna dla wszystkich. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, włosy powinny być ciemne, a skóra powinna być tak blada, jak to tylko możliwe. Efekt depilacji laserowej na jasnych lub siwych włosach jest znikomy. Ponadto zaleca się ogolić obszar około tygodnia przed zabiegiem, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Kobiety w ciąży nie mogą poddawać się depilacji laserowej.

Sprawdzona klinika

Udaj się tylko do sprawdzonych klinik laserowych. Pojawiły się doniesienia o urazach i niekorzystnych efektach ubocznych w klinikach, w których leczenie jest wykonywane przez niewykwalifikowany personel. Depilacja laserowa Warszawa może być dobrym pomysłem. Jest tam wiele klinik, w których pracuje naprawdę kompetentny personel. Ponadto depilacja laserowa Warszawa to szereg klinik, z których możesz wybrać tę jedną dla siebie i być naprawdę zadowolonym klientem.

Depilacja laserowa to zabieg, który powinien być wykonany w sterylnych warunkach przez odpowiednio przeszkolone do tego osoby. Klient powinien czuć się w takim miejscu komfortowo i przede wszystkim bezpiecznie, właśnie dlatego takie ważne jest najpierw poświęcenie trochę czasu na poszukanie odpowiedniego miejsca. W internecie jednak można znaleźć wiele klinik, które oferują odpowiedni sprzęt i fachową obsługę. Szczególnie duży jest wybór depilacji laserowej w Warszawie.

Potrzeba wielu zabiegów

Depilacja laserowa może zmniejszyć porost włosów o 40-80 procent, ale wynik waha się w zależności od osoby. Chociaż depilacja laserowa nie zapewnia trwałego usunięcia owłosienia, ponowne wyrośnięcie włosów może potrwać nawet kilka lat.

Dzięki wielu zabiegom możliwe jest osiągnięcie długotrwałego usunięcia niechcianego owłosienia. Niemniej jednak ważne jest, aby pamiętać, że mimo że zalecane jest wiele zabiegów, nadal istnieje wysokie ryzyko, że włosy ponownie mogą wyrosnąć.

·