Dlaczego mam cienie pod oczami?

480

Pojawienie się cieni pod oczami czasami zwiastuje zmęczenie, często niedostateczne nawodnienie organizmu, a w innych przypadkach: chorobę. Zdecydowanie najczęściej jednak cienie pod oczami są wynikiem tego, że „taka nasza uroda“ i niewiele zdziałamy w kwestii pozbycia się ich raz na zawsze. Warto jednak wiedzieć, jak zminimalizować je i sprawić, że będziemy wyglądać młodziej!

Dlaczego warto pozbyć się cieni pod oczami?

Cienie pod oczami nie poprawiają urody. Twarz z głębokimi cieniami pod oczami to twarz osoby chorej, niedożywionej, zmęczonej i pozbawionej energii do życia, a nawet osoby depresyjnej – tak oceniamy osoby, które mają widoczne cienie pod oczami. Jeśli pojawia się u nas, zadbajmy o to, aby były jak najmniej widoczne oraz aby zwalczać przyczyny ich powstawania.

Jak zniwelować podkówki pod oczami?

Ciemne podkówki pojawiają się najszybciej, gdy mamy mało żelaza w organizmie. Warto monitorować obecność tego cennego minerału w naszym organizmie – szczególnie poprzez stosowanie diety wyrównującej niedobory, ale również poprzez dostarczanie sobie żelaza w tabletkach.

Usuwanie cieni pod oczami a używki

Dodatkowo, warto zniwelować papierosy, nadmierne picie kawy oraz częste spożywanie alkoholu. Czynniki te jak żadne inne powodują, że żelazo wypłukuje się z naszego organizmu.

Cienie pod oczami objawami choroby

Osoby, które mają problem z nerkami najszybciej są ofiarami występowania nieładnych cieni pod oczami. Gdy nie mamy naturalnych predyspozycji do występowania cieni pod oczami i gdy cienie pojawiły się nagle, trzeba udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Wówczas dostaniemy skierowanie na badania nefrologiczne, które sprawdzą jak wygląda stan naszych nerek.

Cienie pod oczami jako wynik alergii

Cienie mogą być też wynikiem alergii, z którą możemy zmagać się nawet o tym nie wiedząc. Alergie mają to do siebie, że niekiedy pojawiają się nagle w trakcie trwania życia, a przyczyna ich występowania długo może nie być jasna. Jeśli więc po zmianie środowiska lub diety mamy cienie pod oczami, wówczas może to być objaw toczącej się alergii na jakiś czynnik.

Jak usunąć cienie pod oczami?

Wyjściem jest wysypianie się i zlikwidowanie niekorzystnych nawyków życiowych dotyczących ruchu na świeżym powietrzu, odżywiania się oraz przebywania w trujących pomieszczeniach. Dodatkowo medycyna estetyczna oferuje najróżniejsze zabiegi na cienie pod oczami. Jeśli nasze cienie są defektem kosmetycznym, który towarzyszy nam przez całe życie, warto poddać się takim zabiegom, bo będą skuteczne. Jeśli jednak cienie pod oczami są spowodowane jedynie chwilowym działaniem niekorzystnych zjawisk w naszym życiu, polecamy zadbać o siebie i po prostu przeczekać!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

·