Dlaczego warto decydować się na paznokcie akrylowe?

113

Zadbane dłonie to marzenie praktycznie każdej kobiety. Niestety w praktyce często można zobaczyć panie z połamanymi czy ogryzionymi paznokciami. Niekiedy płytka jest po prostu z różnych względów słaba i nie może odrosnąć na pożądaną długość. Co wtedy zrobić?

Oferta salonów kosmetycznych

Obecnie w salonie kosmetycznym w różny sposób można sprawić, że paznokcie, a zarazem dłonie będą pięknie. Na przykład oferowany jest manicure hybrydowy, ale za jego pomocą nie da się przedłużyć paznokci, można je tylko odrobinę wzmocnić bazą witaminową, a także położyć kolor, który będzie się trzymał przez koło 3 tygodnie w nieskazitelnym stanie.

Inną metodą jest metoda żelowa, która pozwala na przedłużanie paznokci. Trzeba do niej użyć lampy. Nie każdy salon kosmetyczny taką dysponuje i także nie każda pani chce swoje dłonie poddawać działaniu promieniowania UV, które w takiej dawce nie może spowodować raka skóry, ale przyśpiesza jej starzenie. W takiej sytuacji pozostaje jeszcze inna technika mająca wiele walorów.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – piękna dłoń bez lampy

Wiele klientek ceni sobie tę metodę przedłużania paznokci, które stają się tak mocne, że naprawdę nic nie jest w stanie ich zniszczyć. Na akryl można także położyć dowolny kolor lakieru hybrydowego, ale wtedy trzeba użyć lampy. Metoda akrylowa zdobienia paznokci pozwala także na pokrywanie przedłużonej płytki zwykłym lakierem, dzięki czemu pani może się cieszyć praktycznie codziennie nowym kolorem.

Jak opracować płytkę przedłużoną za pomocą metody akrylowej zdobienia paznokci? Ładnym i eleganckim kształtem jest klasyczny migdałek. Wiele pań prosi także o modny szpic. Jeszcze kilka sezonów temu bardzo na czasie był kształt paznokci zwany baleriną. Coraz częściej powraca także kiedyś modny kwadrat. Wybór jest oczywiście pozostawiony klientce, ale manicurzystka może podpowiedzieć, w jakim kształcie paznokcia dłoń danej pani wyglądałaby najlepiej.

Jak dbać o płytkę przedłużoną akrylową metodą zdobienia paznokci?

Przede wszystkim warto codziennie używać oliwki do skórek. Prace domowe można wykonywać w rękawiczkach, ale nie jest to konieczne. Wilgoć nie szkodzi akrylowi. Należy pamiętać o tym, że nie można pozwolić, by odrost zrobił się bardzo długi. Dlaczego?

Po pierwsze wygląda to nieestetycznie i dłoń prezentuje się niechlujnie. Ponadto przesuwa się linia stresu na przedłużone płytce i paznokieć doznając rozmaitych naprężeń może się nagle złamać. Należy więc chodzić do manicurzystki nie rzadziej niż co 3 tygodnie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.

·