Elementy wyposażenia samochodu, które warto mieć blisko!

713

Jazda własnym samochodem i poruszanie się nim po mieści to z pewnością olbrzymie ułatwienie, szczególnie dla osób posiadających dzieci. Olbrzymia infrastruktura drogowa w Polsce sprawia, że podróżowanie po kraju również nie jest uciążliwe. Aby jednak mieć pewność, że bezpiecznie dojedziemy z punktu A do B warto dbać przede wszystkim o nich samochód. Nie ma znaczenia, czy jest to samochód z salonu czy też z drugiej ręki – warto wyjść poza obowiązkowe, coroczne badania diagnostyczne i sprawić, aby każda podróż była przyjemnością.

Regularne wizyty u mechanika samochodowego

Posiadanie zaufanego mechanika samochodowego jest tak samo ważne jak posiadanie zaufanego przyjaciela. Warto wyrobić w sobie nawyk regularnych odwiedzin w warsztacie mechanicznym, nie tylko przy okazji dorocznego, obowiązkowego przeglądu samochodowego. Zadaniem mechanika będzie sprawdzenie podwozia, jakości amortyzatorów i sprężyn, poduszek, tylnej belki – wszystkie te elementy mają kolosalny wpływ na jakość jazdy. Mechanik przyjrzy się również układom: kierowniczemu, hamulcowemu. Mechanik będzie musiał również wychwycić wszelkie zmiany na karoserii – mowa tu o rdzy, która może okazać się zabójcza nawet dla nowych samochodów z salonu.

Odpowiednie wyposażenie samochodu

Polskie przepisy ruchu drogowego wymagają, aby w samochodzie znajdowała się gaśnica. Warto jednak rozszerzyć zestaw przedmiotów przydatnych w razie awarii czy wypadku – na stronie motopiema.pl znajdziemy apteczki, trójkąty, gaśnice, kamizelki odblaskowe. Warto w bagażniku naszego samochodu zamontować torbę, w której znajdą się przedmioty istotne zimą: zimowy płyn do spryskiwaczy, odmrażacz do szyb, skrobaczka. Pamiętajmy także o tym, aby nie zwlekać do ostatniego momentu z wymianą kół na zimowe – możemy utknąć w długich kolejkach!

·

torby reklamowe endodoncja Kraków