Integracja sklepu internetowego z systemami ERP

599

Systemy klasy ERP (enterprise resource planning, czyli planowanie zasobów przedsiębiorstwa) służą to integracji wszystkich funkcji i działów przedsiębiorstwa. W ramach jednego systemu wykorzystywana jest wspólna baza danych, dzięki czemu poszczególne informacje uzyskiwane są z jednego źródła.

Integracja działów i funkcji

Podejmowanie działań oraz decyzji w firmie wymaga szybkiego dostępu do aktualnych oraz prawidłowych informacji. Bardzo często są one zlokalizowane w całkowicie osobnych systemach, działających niezależnie od siebie. Dane dotyczące klientów sklepu internetowego znajdują się w jednej bazie, natomiast informacje na temat aktualnych stanów magazynowych – w zupełnie osobnym programie. Rozproszone w ten sposób źródła nie mogą być współdzielone, przez co korzystanie z nich jest utrudnione oraz czasochłonne.

Dlaczego warto dokonać integracji z ERP?

Systemy ERP nie posiadają tego typu ograniczeń, ponieważ wszystkie dane gromadzone są w jednym miejscu. Po wprowadzeniu ich do systemu, w czasie rzeczywistym stają się widoczne w każdym dziale firmy. Integracja z Subiekt GT pozwala na korzystanie z nowoczesnego systemu sprzedaży, który znacznie usprawnia obsługę sklepu internetowego. Sprzedawca natychmiastowo uzyskuje wszystkie informacje niezbędne do zrealizowania zamówienia, m.in. dane na temat płatności, stanów magazynowych, kartoteki towaru oraz opcji dostawy. Sprawia to, że systemy ERP potrzebne są praktycznie każdej platformie sprzedażowej.

· · ·