Jak grillować bezpiecznie?

Jak grillować bezpiecznie?

252

Pieczenie na ogniu ma tradycję, która sięga kilkadziesiąt tysięcy lat wstecz. Za pieczenie mięsa człowiek zabrał się przypuszczalnie bardzo szybko po tym, gdy człowiek nauczył się krzesać ogień.

Dzisiaj lata bez biesiady przy grillu wiele osób sobie nie jest w stanie wyobrazić. Stałym widokiem w przydomowych ogrodach i na tarasach stały się więc grille. Niektórzy decydują się na budowę grilla, inni wybierają grille przenośne.

Grille ogrodowe dzielą się na węglowe i gazowe. Do pieczenia potraw na tych pierwszych grillach najlepiej sprawdza się węgiel drzewny. Nie zawiera on żadnych trujących związków, nie wpływa też na smak potraw. Także gaz, który jest paliwem w grillach gazowych nie zmienia smaku przygotowanych na nim dań. Grille gazowe są stosunkowo ciężkie, są jednak wyposażone w kółeczka, a więc można przestawić go w inne miejsce bez większego wysiłku. Idealnym miejscem na ustawienie gazowego czy węglowego grilla jest taras. Oczywiście grill można ustawić również w ogrodzie. Kawałek powierzchni do ustawienia grilla powinien być oczywiście równy.

·

http://okna-renoma.pl pergole metalowe zestawy na balkon