Jak prawidłowo wykonać renowację skórzanej tapicerki samochodowej

669

Na półkach sklepowych bez żadnego większego problemu znajdziemy wysokiej jakości lakier do skóry samochodowej, dzięki któremu odświeżymy naszą tapicerkę i przywrócimy jej dawniejszy blask. Lakiery i specjalne farby tonujące, dostępne są praktycznie we wszystkich kolorach, dzięki czemu nie będziemy mieć również żadnego problemu z dopasowaniem odpowiedniego odcienia do naszej tapicerki.

Renowacja skórzanej tapicerski samochodowej

Jeżeli w sklepie niestety nie uda nam się odnaleźć odpowiedniego koloru lakieru do skóry samochodowej, to potrzebować będziemy odpowiedniego wzoru, a najlepiej nazwy farby producenta. W Internecie możemy znaleźć specjalne karty kolorów, dzięki którym błyskawicznie odnajdziemy interesujące nas produkty, ale należy pamiętać o tym, że karty kolorów dostępne w sieci, nie oddają wiernie wszystkich kolorów. Bardzo wiele firm wysyła za darmo swoim potencjalnym klientom karty kolorów, dlatego też jeżeli mamy taką możliwość to warto z niej skorzystać.

Aby wybrać odpowiedni lakier do skóry samochodowej możemy poprosić o pomoc dobrego lakiernika, albo zapytać w salonie samochodowym o nazwę farby na podstawie naszego numeru nadwozia. Jeżeli nie uda nam się znaleźć oryginalnego lakieru do skóry samochodowej, to będziemy musieli poszukać najlepszego zamiennika.

Precyzyjna i dokładna renowacja skóry

Suche pęknięcia, niewielkie rysy, a nawet większe zadrapania można bardzo szybko naprawić za pomocą specjalnej płynnej skóry, albo korzystając z nowoczesnej farby neutralnej. Jeżeli korzystamy z tych preparatów, to oczywiście należy przestrzegać wszystkich wskazówek i wytycznych znajdujących się w instrukcji, inaczej zamiast sobie pomóc, możemy narobić jeszcze większego kłopotu.

Farby tonujące zaraz po nałożeniu powinno się bardzo szybko zabezpieczyć odpowiednimi środkami, które mają za zadanie zakonserwować skórzaną tapicerkę na wiele długich lat. Jeżeli chcemy, aby efekty renowacji były widoczne przez wiele długich lat użytkowania naszego auta, musimy pamiętać również o odpowiedniej pielęgnacji skóry. Na naszym rynku dostępne są specjalne zestawy do pielęgnacji skórzanej tapicerki samochodowej, dzięki czemu nie będziemy mieć problemów, aby utrzymać ją w dobrym stanie.

Nowoczesne filtry UV

Warto korzystać przede wszystkim z takich preparatów, które mają specjalne filtry UV odpowiedzialne za ochronę wierzchniej warstwy skóry przed płowieniem. Filtry UV nadają skórze również gładkości oraz miękkości, dlatego też preparat ten cieszy się tak wielkim zainteresowaniem. Dzięki odpowiedniej i co najważniejsze regularnej pielęgnacji skóry, znacząco podwyższymy jej żywotność.

Farbę do silnika Motip spray kupisz na Lakiery24.com