Jak urządzić pokój dzienny, czyli wybieramy stylowe meble do salonu

986

Stylowe meble do salonu są odpowiedzialne za to, jaki klimat będzie tam panował. Warto więc trafnie zaaranżować całe pomieszczenie, dzięki czemu chętniej będziemy w nim przebywać.W szczególności, że możemy pozwolić sobie obecnie na wiele inspiracji.

Kiedy kupujemy stylowe meble do salonu?

Wbrew wielu opiniom, w pierwszej kolejności kupujemy stylowe meble do salonu, a dopiero potem zajmujemy się doborem koloru ścian. Wiele osób myśli, że trzeba najpierw zastanowić się nad kolorem ścian, czy ewentualnych ich faktur. Urządzanie zacznijmy od mebli, ponieważ ewentualna zmiana koloru ścian, czy nawet dobór innej tapety będzie dla nas o wiele mniej kosztowny niż wybór nowych mebli, które jednak nie będą nam pasować do naszych ścian. Pamiętajmy – zestaw mebli lub pojedynczo kupowane meble, a potem będziemy myśleli o tym, co dalej ma się znaleźć w naszym salonie.

Jak wszystko zaplanować w salonie?

Kupując stylowe meble do salonu możemy zdecydować się na jeden zestaw. Jednak dla niektórych osób może wydawać się to bardzo monotonne. Zamiast nudnych meblościanek pojedynczo wybierajmy meble, które niekoniecznie muszą być ustawione pod jedną ścianą. Pomimo tego, że ustawiając wszystko pod jedną ścianą, oszczędzamy miejsce, to jednak cały pokój dzienny będzie wyglądał w ten sposób na zbyt przeładowany. Ustawienie mebli trzeba rozłożyć w bardziej estetyczny sposób. Pamiętajmy również o proporcjach mebli. Ciężka i wielka szafa po naszych dziadkach może nie pasować do małego salonu w przytulnej kawalerce. 

·