Jak wykonana jest pergola ogrodowa?

94

Współczesna pergola ogrodowa w niczym nie przypomina dawnych konstrukcji, które można było spotkać na ogródkach działkowych, jak również przydomowych. Jak wyglądają nowoczesne pergole, które z roku na rok stają się coraz bardziej popularne?

Pergola ogrodowa z otwieranym dachem

Dzisiejsza pergola ogrodowa ma dach. I to nie byle jaki, ponieważ jest on otwierany. W dawnych czasach pergola składała się z desek ułożonych w kratkę, które najczęściej ustawione były w jeden łuk. Z kilku takich pergoli można było ustanowić przejście między strefą wypoczynkową na ogrodzie i miejscem, gdzie kwitły rośliny. Dzisiaj sprawa ma się zupełnie inaczej. Pergola ogrodowa ma otwierany dach, który znajduje się nad przestrzenią wypoczynkową. Dach odsłania tyle nieba, ile będziemy chcieli w danym momencie. Można zdecydować się na częściowe osłonięcie tarasu lub całościowe.

Pergola ogrodowa i jej wyposażenie

Pergola ogrodowa może mieć skromne wyposażenie, jak również bardzo bogate. Wszystko dokładnie zależy od inwestora i posiadanych finansów. W skład takiej pergoli wchodzić mogą szklane panele przesuwne, bezramowe, które w żaden sposób nie będą ograniczać widoku dookoła pergoli. Pergola ogrodowa może również posiadać oświetlenie LED punktowe oraz listwy RGB. To rozwiązanie doceniają osoby, które uwielbiają wieczorami przesiadywać na tarasie. Takie oświetlenie zamontowane na stałe jest bardzo wygodne i pozwala na spore oszczędzenie czasu. Przy pergoli ogrodowej znajdować się mogą także funkcjonalne czujniki pogodowe. 

 

·