Jak zmienić swoje wnętrze

Jak zmienić swoje wnętrze

843

Zmiana nie może dokonać się poprze kopiowanie tego, co mają wszyscy, co jest modne i powtarzalne. Warto zdobyć się na odwagę bycia indywidualistą i z tego, co oferuje świat, wybrać coś naprawdę dla siebie. Także w podejściu do naszych pomieszczeń dobrze nam zrobi pewna doza elitaryzmu. Poczuć się wyjątkowo w wyjątkowej przestrzeni – w ten sposób można zmienić siebie i swój świat na lepsze.

Postawić na niepowtarzalność

Zdecydować się na rzeczy i układy, które nie powielają wzorów. Wybrać meble, dodatki, detale, które są ręcznie robione czy wykonywane na zamówienie, specjalnie dla nas. W nowoczesnym wnętrzu, w którym dominuje metal i szkło, umieścić stary stół odnowiony przez nas samodzielnie. W samym sercu salonu umieścić reprodukcję modernistycznego obrazu.

Indywidualistyczne podejście do wnętrza

Katalogi sklepów meblowych jako nasz przewodnik to inspirujący pomysł. Ale schematyczne kopiowanie wszystkiego, co się w nich znajduje, nie pomoże nam stworzyć wyjątkowej przestrzeni pochodzącej wprost z naszej duszy. Jeśli czujemy się zagubieni i nie wiemy, jakie meble, oświetlenie, detale wybrać, dobrym rozwiązaniem jest konsultacja z projektantem wnętrz. Wsłucha się on w nasze marzenia o przestrzennej przemianie i nada im realny kształt.

Inspirująca przeszłość

Nowoczesna aranżacja wnętrza wcale nie musi oznaczać surowego minimalizmu. Jeśli mamy ochotę wprowadzić do naszej przestrzeni odrobinę nonszalancji, pomyślmy o przemianie inspirowanej stylami minionych epok.