Jak zwalczać bóle mięśni spowodowane pracą?

966

Stojąca lub siedząca praca, na przykład z pochyloną nad komputerem czy telefonem głową oraz stres wynikający z zawodowych obowiązków, jest częstą przyczyną problemów z kręgosłupem i mięśniami. Ból i napięcie uniemożliwiają funkcjonowanie, ale także i wypoczynek. W takiej sytuacji pomoże masaż klasyczny.

Zamiast tabletek przeciwbólowych

Oczywiście pierwszym odruchem przy okazji takiego bólu napięciowego jest sięgnięcie po tabletki przeciwbólowe i to często te, które wydaje się z przepisu lekarza. Są one bardzo silne i mogą nawet uzależniać, a przecież leczą tylko objawy, nie zaś przyczyny. Mogą bardziej zrujnować zdrowie, niż pomóc.

Najlepiej zdecydować się więc na działanie przyczynowe i wybrać się na masaż klasyczny. W przypadku stałej pracy, wywołującej bóle i napięcie, potrzebne będzie regularne korzystanie z takich zabiegów, jednakże masaż klasyczny jest w stanie skutecznie uwolnić od cierpień spowodowanych bólem.

Wybieramy specjalistę

Na rynku mamy naprawdę ogromny wybór gabinetów prywatnych, ale także współpracujących z NFZ. W przypadku tych drugich kolejki są dość spore, więc trzeba zazwyczaj czekać nawet kilka miesięcy. Jeśli potrzebna jest szybka ulga w bólu poprzez masaż klasyczny, najwygodniej będzie wybrać gabinet prywatny.

Należy przy tym sprawdzić, jaką opinią cieszy się dany specjalista oferujący masaż klasyczny. Nie zawsze wysoka cena idzie w parze z jakością. Przede wszystkim trzeba się dowiedzieć, czy profesjonalista dysponuje certyfikatem, który uprawnia go do wykonywania masażu klasycznego. Musi on dobrze znać ciało ludzkie i jego budowę, ponieważ niewprawne ruchy mogą znacznie zaszkodzić.

Kiedy ból minie?

Wiele zależy od indywidualnych czynników oraz nasilenia dolegliwości, jednakże nie należy się spodziewać, że za pierwszym razem nieprzyjemne odczucia miną. Może się także zdarzyć, że po pierwszym masażu klasycznym ból będzie nawet większy, jednak nie trzeba z tego powodu przerywać sesji.

Masaż jest skuteczny, ale tylko wtedy, kiedy przeprowadzany jest regularnie i wielokrotnie. Należy się więc liczyć, że może on nawet wejść do stałego zestawu środków, które pomogą radzić sobie z bólem spowodowanym pracą i stresem. Co prawda wiąże się to z pewnymi wydatkami, jednakże naprawdę się opłaca ponieważ może znacznie podnieść jakość życia. Być może uda nam się także załatwić skierowanie na masaż, który w takiej sytuacji będzie przysługiwał za darmo.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Medica SPA

· ·

stoły ogrodowe aluminiowe ławki ogrodowe metalowe Meble na balkon