Jaką narzutę wybrać do sypialni?

182

Narzuty na łóżko to stały element wyposażenia każdej sypialni. W nocy służą one jako dodatkowe okrycie, dzięki czemu jest po prostu ciepłej, za dnia zaś służą dekorowaniu w sypialni i zakryciu łóżka. Dzięki temu pościel na przykład mniej się kurzy. W sklepach jest bogata oferta narzut na łóżko, czasami trudno jest się zdecydować na tą jedną jedyną.

Liniane narzuty na łóżko

Współcześnie jest bardzo silny trend na rzeczy użytkowe do domu wykonane z naturalnych tkanin. To dlatego właśnie len cieszy się tak sporą popularnością, a pościel, prześcieradła, zasłony czy narzuty wykonane z lnu są chętnie kupowane do mieszkań, które są urządzone w różnym stylu. Narzuty wykonane z lnu w naturalnych kolorach, prezentują się szczególnie pięknie w sypialniach urządzonych w stylu skandynawskim, rustykalnym czy nowoczesnym. Ze względu na swoje naturalne pochodzenie len jest uważany za tkaninę szlachetną, dlatego też łóżko udekorowane taką narzutą naprawdę dobrze wygląda. Niestety len nie jest tkaniną tanią, a narzuty o dużych wymiarach uszyte z lnu mogą kosztować nawet kilkaset złotych. To zatem inwestycja do domu dla tych osób, dla których cena nie ma dużego znaczenia.

Narzuty pikowane

Bardzo popularne są również narzuty pikowane, które uszyte są najczęściej z tkanin takich jak mieszanka poliestru i bawełny. Pikowane narzuty elegancko prezentują się w sypialniach urządzonych w stylu klasycznym, w których zastosowano neutralną kolorystykę. Mocną stroną narzut pikowanych jest to, że mają dobry stosunek jakości do ceny. Nawet na żółte o bardzo dużych wymiarach na łóżko tak zwane king size nie zrujnują bardzo domowego budżetu. Poza tym narzuty pikowane można po prostu prać w pralce, nie trzeba się z nimi jakoś szczególnie delikatnie obchodzić.

Delikatne narzuty z muślinowej bawełny

Ostatnia modna propozycja to delikatne narzuty z muślinowej bawełny, które idealnie sprawdzają się jako narzuty na wiosnę i lato. Bawełniany muślin to tkanina bardzo miła w dotyku, która pięknie prezentuje się w każdej sypialni. Warto kupić muślinową narzutę uszytą z tkaniny jednokolorowe, bo będzie idealnie pasować do różnych kolorystycznie kompletów pościeli. Takie narzuty z bawełny muślinowej bardzo ładnie prezentują się również w pokoju dziecięcym.

Narzuty pikowane znaleźć można w ofercie sklepu spokko.pl

·