Jakie fototapety wybrać do salonu?

893

Salon to niewątpliwie jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu czy mieszkaniu. Powinno więc odzwierciedlać tradycje całej rodziny. To w tym miejscu domownicy spędzają razem czas i odpoczywają. Dlatego też warto w salonie zadbać o odpowiedni wystrój. Musi być on niepowtarzalny i harmonijny zarazem.

Jak urządzić pokój dzienny?

Na ogół wystrój salonu odzwierciedla gust domowników i wpływa na atmosferę panującą w całym domu. Aby nadać danej aranżacji wyjątkowego charakteru, wystarczy zdecydować się na ciekawą fototapetę. Warto pamiętać, że wnętrze takiego salonu musi być zarówno stylowe, jak i przytulne.

Fototapety doskonale sprawdzają się w salonie. Są nie tylko estetyczne, ale i nadają pomieszczeniu wyjątkowy klimat. Trzeba je jednak odpowiednio dopasować do całości. Fototapety montuje się w wielu miejscach, na ogół jest to jednak strefa relaksu. Zawsze doskonale prezentują się motywy przyrodnicze np. widok na plażę, las czy jezioro.

Za pomocą kolorowych fototapet można również łatwo zaakcentować jedną ze ścian. Jeśli ma na niej wisieć telewizor, lepiej jednak zdecydować się na stonowane barwy. W przeciwnym wypadku fototapeta będzie tylko rozpraszać.

O czym pamiętać wybierając fototapetę do salonu?

Okazuje się, że sporym problemem jest często wybór odpowiedniej kolorystyki fototapet do salonu. W tym przypadku warto tylko pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Jeśli pokój jest niewielki, można go optycznie powiększyć za pomocą barw zimnych – błękitu, fioletu czy zieleni. W salonie ciemnym dobrze jest natomiast postawić na fototapety w ciepłym kolorze – pomarańczowe, czerwone czy żółte.

Fototapety powinno się umieścić w dobrze widocznym miejscu. Wybór wzoru to w dużej mierze kwestia indywidualna, która zależy od osobistych upodobań.

Jakie fototapety sprawdzają się w salonie?

W tym wypadku nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Warto kierować się gustem domowników oraz stylem całego wnętrza. Obecnie wiele osób szuka oryginalnych rozwiązań, ale wcale nie trzeba wydawać majątku, aby stworzyć ciekawą aranżację.

Podczas wyboru fototapety do salonu dobrze jest zapytać o zdanie wszystkich członków rodziny. W końcu salon jest miejscem wspólnym. Dość istotnym czynnikiem jest też trwałość fototapet oraz łatwość ich pielęgnacji. Nowoczesne fototapety w większości przypadków są odporne na ścieranie, blaknięcie, a także łatwe do czyszczenia. Większego problemu nie ma również z ich montażem. Wybór na rynku w tym zakresie jest zresztą coraz większy.

 

· ·