Jakie kasy fiskalne produkuje obecnie Farex?

443

Polski rynek technologii sprzedaży z pewnością wyróżnia się bardzo szerokim wyborem kas fiskalnych. Znajdziemy na nim zarówno mniejsze, jak i większe urządzenia rejestrujące. Natomiast wśród najtańszych i najprostszych w obsłudze modeli prym wiodą kasy produkowane przez Farex. Czym, oprócz korzystnej ceny, mogą się pochwalić modele tej marki?

 

Czy kasy fiskalne marki Farex zapewniają jedynie oszczędność kosztów, które trzeba ponieść przy wdrażaniu technologii sprzedaży w firmie? Zdecydowanie nie! Niskie ceny tych urządzeń to tylko niektóre z ich zalet. Okazuje się bowiem, że modele tego producenta wyróżniają się zarówno prostą obsługą, jak i praktyczną funkcjonalnością. A dotyczy to kas fiskalnych z kopią elektroniczną i papierową. Dlatego warto oddzielnie omówić wspomniane grupy urządzeń rejestrujących od Farex.

 

Modele z tradycyjną kopią paragonów

Aktualnie wśród urządzeń tworzonych przez Farex, wyposażony w papierową kopię paragonów fiskalnych, znajdują się 2 modele: Bursztyn Plus oraz Perła Plus. Obydwa są również często uznawane za najtańsze i najprostsze kasy fiskalne na rynku. Okazuje się jednak, że łatwość obsługi oraz niskie ceny wspomnianych modeli nie sprawiają, że są one pozbawione przydatnych rozwiązań. Wręcz przeciwnie! Zarówno Bursztyn Plus, jak i Perła Plus, umożliwiają zdefiniowanie do 5 000 pozycji towarowych. Konfigurowanie bazy produktów i usług ułatwia zaś fakt, że w zestawie z tymi urządzeniami podatnik otrzymuje praktyczne oprogramowanie PLU Manager.

Ponadto, omawiane tu modele posiadają szczelne klawiatury, na których znalazły się przyciski funkcyjne. Użytkownicy Bursztyn Plus oraz Perła Plus mogą więc korzystać ze skrótów klawiszowych i trybu szybkiej sprzedaży. Obydwa urządzenia zapewniają też współpracę z innymi elementami systemu, np. komputerem, skanerem kodów lub wagą elektroniczną. Pod tym względem w szczególności wyróżnia się Perła Plus. Ta kasa fiskalna Farex może się komunikować nawet z terminalem płatniczym.

 

Kasy przechowujące dane na karcie pamięci

Jeżeli chodzi o urządzenia Farex z modułami elektronicznej kopii paragonów, obecnie są to 3 modele: Bursztyn E Plus, Perła E Plus oraz i-Ergos 3050. Wspomniane kasy zapewniają przechowywanie istotnych danych w formie cyfrowej, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Dzięki temu ich użytkownicy nie muszą archiwizować kopii paragonów w formie zadrukowanych rolek papieru. Co więcej, specjalny moduł elektroniczny zapewnia dodatkowe zabezpieczenie dokumentacji (np. poprzez zgranie ich na dysk twardy komputera). Na uwagę zasługuje też to, że 2 z wspomnianych kas – Bursztyn E Plus i Perła E Plus – pozwalają na zaprogramowanie nawet 7 000 pozycji PLU. Z kolei model i-Ergos 3050 wyróżnia się obecnością klawiatury, która oferuje zdefiniowanie aż 20 skrótów klawiszowych.

Technologie sprzedaży od 2018 roku

Współcześnie w mediach coraz częściej pojawiają się informacje o kasach fiskalnych w 2018 roku. W większości przypadków dotyczą one wprowadzenia systemu online oraz pojawienia się nowych urządzeń rejestrujących. Warto jednak podkreślić, że zgodnie z dotychczasowymi założeniami, modele z kopią papierową (tradycyjną) nie znikną z rynku co najmniej do końca 2018 roku. Natomiast kasy zapisujące dane na kartach pamięci będzie można wdrażać w firmach nawet do 2022 roku. Innymi słowy, jeszcze przez długi czas popularne urządzenia od Farex nie znikną z rynku. A po ustanowieniu systemu online, do sprzedaży trafią zapewne nowe modele tej marki.

· ·