Jakie meble najadają się do uzupełnienia łazienki?

1375

shaving-brush-498215_1280W łazience można wykorzystać meble różnego rodzaju, od szafek i półek, po bardziej wyszukane formy jak postarzane komody. Przy ich wyborze należy kierować się kilkoma ogólnymi zasadami, które pomogą wybrać wam rozsądnie.

Czym należy się kierować?

Wymiary łazienki – meble nie powinny zajmować zbyt wiele przestrzeni, zwłaszcza jeśli łazienka jest mała.

Kolory – należy pamiętać, że meble powinny stylistycznie lub kolorystycznie pasować do siebie. Warto przed zakupem zdecydować jakie barwy mają dominować i dopiero wtedy szukać odpowiednich rozwiązań.

Materiał – obecnie meble łazienkowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Od metalu, przez szkło, po drewno. Należy jednak pamiętać, że szafka powinna być pokryta lakierem odpornym na działanie wody.

Zabezpieczenia – wszystkie meble w łazience należy zabezpieczyć przed wilgocią, ponieważ w tym pomieszczaniu panuje nieco inny mikroklimat niż w pozostałych pokojach.

Słupki łazienkowe stojące

Słupki łazienkowe stojące stanowią doskonałe uzupełnienie szafek, mogą mieć nawet 185 cm wysokości i składać się z 1-3 drzwiczek. Pozwalają one na zaoszczędzenie miejsca, a większość z nich jest przykręcana do ściany, co zapewnia stabilność i bezpieczeństwo użytkowania.

·