Koloryzacja i fryzura na zakola

360

Niestety bardzo duża liczba coraz młodszych osób musi zmagać się z problemem jakim są zakola. Możemy próbować z nimi walczyć pobudzając cebulki do wzrostu poprzez masaże głowy i stosowanie wcierek, a także odpowiednią suplementację. Włosy, aby rosły prawidłowo potrzebują w tym celu odpowiedniego nawilżenia jakie da nam retinol czyli witamina A, która zazwyczaj występuje z witaminą E, a ta z kolei jest uznawana za witaminę młodości. Nie możemy także zapominać o witaminach z grupy B, szczególnie Biotyny, która przyspiesza porost włosów, a także powoduje, że rosną gęstsze i mocniejsze.

Koloryzacja na zakola

Fryzura na zakola powinna dawać efekt trójwymiarowości. Koloryzacja włosów na zakola dlatego powinna być umiejętna i robiona u dobrego stylisty. Włosy z zakolami nie lubią ciemnych kolorów, które uwidaczniają problem. Sprawiają, że jest on zdecydowanie bardziej widoczny. Jeśli chodzi o to co lubią włosy z widocznymi zakolami to zdecydowanie na pierwszym miejscu znajdują się pasemka i refleksy. Upięte fryzury z pasemkami zdecydowanie podnoszą ich objętość wizualnie przez co nie potęgują problemy. Lepiej jeśli mamy problem z zakolami zdecydować się na koloryzacje włosów składającą się z kilku odcieni.

Fryzura na zakola

Jeśli chodzi o cięcie to fryzura na zakola nie powinna być robiona w jednej linii. Włosy powinny być pocieniowane i sprawiać wrażenie lekkich i muśniętych wiatrem. Dobrym pomysłem będzie także grzywka, jednak nie powinna być gęsta tylko lekka jak cała fryzura. Bardzo ważną kwestią jest unikanie prostowania włosów i lepiej przeciwnie wykonywać drobne fale, które sprawią, że opadające kosmyki będą maskować niedoskonałość.

Upięte fryzury ukrywające zakola

Generalnie fryzury z zakolami nie lubią upięć jednak, aby wyglądały dobrze nie jest to rzecz nie do wykonania. Bardzo ważne jest używanie kosmetyków lekkich, potęgujących objętość. Każde upięcie warto wykonać na wcześniej umytej głowie, szamponem na objętość włosów, a także po uprzednio wykonanych falach. Możemy także doczepić sobie sztuczne włosy przez co będzie ich więcej. Doskonale sprawdzi się także doczepiana grzywka. Kolejnym ważnym elementem fryzury są elementy odwracające uwagę od zakoli takie jak ozdobne spinki czy gumki. Musimy jednak pamiętać, że czym mniej na takich włosach tym lepiej, bo nie możemy w żaden sposób ich obciążyć.

·