Komody w mieszkaniu – jakie wybierać do konkretnych pomieszczeń?

1597

Przechowywanie ubrań w niewielkich mieszkaniach blokowych z czasem może okazać się problematyczne. Konieczne jest przewidywanie i kupowanie takich mebli, które faktycznie spełnią nasze oczekiwania i okażą się pojemne. Jakie meble wybierać? Czy możemy jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń wewnątrz szaf czy komód?

Klasyczna szafa w każdym pomieszczeniu!

Najpopularniejszym rozwiązaniem w mieszkaniach są oczywiście szafy – tworzone są one z różnorodnych materiałów, w tym litego drewna oraz z płyt drewnianych. Szafę dobieramy pod względem dostępności miejsca w danym pomieszczeniu. Wiele osób wykorzystuje wnęki, do których wstawia meble wykonane na wymiar – to dobry sposób na lepszą organizację przestrzeni! Szafy mogą być również częściowo projektowane przez nas samych. Coraz więcej topowych firm daje klientom możliwość samodzielnego zaprojektowania wnętrza szafy i dopasowania ilości szafek czy wysokości drążka do swoich potrzeb.

Drugim popularnym rozwiązaniem są komody klasyczne. Elegancka komoda zazwyczaj stanowi uzupełnienie konkretnej serii mebli. Modele mogą różnić się od siebie ilością szuflad, głębokością, wymiarami. We wnętrzu komód możliwe jest stosowanie niskich pojemników na drobne przedmioty – z pewnością ułatwią one porządkowanie drobiazgów.

·