Kosztowny brak ubezpieczenia Assistance

531

Nagła awaria sygnalizowana czerwoną kontrolką, problemy z uruchomieniem pojazdu czy też z działaniem silnika albo stłuczka – każdego kierowcę mogą spotkać liczne nieprzyjemne sytuacje drogowe. Czasami można spróbować samodzielnej naprawy, ale nie każdy się na tym zna. Warto więc skorzystać z usług firm zajmujących się pomocą w takich niespodziewanych sytuacjach.

 

Przed dłuższą trasą warto sprawdzić stan techniczny pojazdu w poszukiwaniu ewentualnych usterek oraz innych problemów. Dobrym pomysłem jest gruntowny przegląd techniczny przeprowadzany przez fachowców korzystających z profesjonalnego wyposażenia. Istotną sprawą jest również zadbanie o narzędzia, koło zapasowe oraz inne elementy mogące pomóc w naprawie albo uruchomieniu pojazdu w terenie. Podstawą jest zabranie ze sobą gaśnicy i trójkąta odblaskowego, ale warto pomyśleć o kamizelce odblaskowej, bezpiecznikach, żarówkach, itp. Jeśli ktoś jednak nie zna się na drobnych naprawach to lepiej, aby osoby takie skorzystały z pomocy fachowców.

Współczesne błędy i problemy

 

Nowoczesne auta różnią się pod wieloma względami od pojazdów użytkowanych kilkanaście lat temu, a ich naprawa wymaga stosowania nowoczesnych, specjalistycznych narzędzi. Do najczęstszych przyczyn problemów z pojazdem zaliczają się awarie silnika, akumulatora oraz układu przeniesienia napędu. W większości przypadków nie da się dokonać samodzielnej naprawy i potrzebne są usługi z zakresu pomocy drogowej.

Usługi profesjonalistów i ich koszt

 

Dobrym pomysłem jest wykupienie ubezpieczenia Assistance, dzięki któremu kierowca ma zapewnione wszystkie potrzebne naprawy w terenie, dowóz paliwa czy też holowanie. W przypadku braku takiego ubezpieczenia należy się liczyć z ogromnymi kosztami rzędu kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych (w zależności od dystansu, jaki musi pokonać pomoc drogowa). Nie tylko holowanie jest drogie. Należy pamiętać o naprawach oferowanych przez warsztaty oraz wynajmie samochodów zastępczych. Dobrze jest zainwestować w dobry pakiet Assistance obejmujący świadczenie usług w dowolnym miejscu oraz zapewniający holowanie na dalekich dystansach. Koszt takiego ubezpieczenia nie jest wysoki w porównaniu z pieniędzmi, które należałoby wydać w przypadku samodzielnego organizowania pomocy. Najlepszym pomysłem jest rozbudowany pakiet Assistance obejmujący wszystkie niezbędne formy pomocy.

 

Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z pomocy drogowej np. https://pomocdrogowa24-gdansk.pl lub ogólnopolskiej wyszukwiarce: https://pomocdrogowa.info

 

 

 

· ·