Kurs spadochronowy

334

Jedną z ciekawszych form rozrywki, która bez wątpienia jest w stanie dostarczyć odpowiedniej dawki adrenaliny jest skok spadochronowy. Jednakże nie jest to zajęcie dla wszystkich. Przed przystąpieniem do samego skoku niezbędne jest wykonanie specjalistycznego kursu, który upoważni nas do wykonywania takich skoków.

Wykonuj kurs spadochronowy warto zwrócić uwagę na szereg aspektów.

Czym jest AFF?

Szczególnie cieszącą się popularnością jest kurs spadochronowy AFF. Czym on dokładnie jest? To innowacyjny sposób nauki, w którym z całą pewnością sprawdzą się nawet osoby całkowicie niezaznajomione z tematem. To świetna alternatywa dla klasycznych kursów. Największą zaletą kursu AFF jest dostępność- nauczyć skakać się może dosłownie każda osoba.

Kurs teoretyczny i praktyczny

Kurs AFF w pierwszej kolejności składa się z zajęć teoretycznych, podczas których uczeń musi odbyć około 6 godzin takich wykładów. Podczas kursu teoretycznego poruszane są najważniejsze zagadnienia takie jak przygotowania do skoku, technika czy zasady bezpieczeństwa. Po odpowiednio przekazanej wiedzy, nadchodzi czas pierwszych skoków, które wykonuje się z wysokości 4000 metrów. Jako, że to pierwsze skoki sprawiają największe problemy, to podczas nich towarzyszy instruktor bądź nawet dwóch. Podczas samego spadania instruktor przekazuje kluczowe informacje dotyczące przede wszystkich techniki czy pozycji ciała. Po takim kursie osoba ubiegająca się o certyfikat musi wykonać samodzielnie skok z 4000 metrów.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Zanim przystąpimy do kursu spadochronowego należy zwrócić uwagę na szereg wymogów. Kursant musi mieć minimum 16 lat, gdzie w przypadku osoby niepełnoletniej niezbędna jest pisemna zgoda rodziców. Ponadto wymagane jest ubezpieczenie OC. Górnej granicy wieku nie ma i nawet osoby w podeszłym wieku mogą zdecydować się na skok. Jednak warto wspomnieć o limitach wagi. Niekiedy zdarza się, że instruktorzy podejmują się szkolić osoby o wadze 130 kg. Tak naprawdę wszystko zależne jest od wytrzymałości sprzętu. Jednak przeważnie waga 110-120 kg nie jest jakąkolwiek przeszkodą.Istotnym elementem może okazać się cena, która zależna jest właściwie od ilości wykonanych skoków. W praktyce oznacza to przeważnie wydatek rzędu około 5000 złotych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

·

wymiana opon wawer http://www.przeprowadzki-wroclaw.net.pl Mata drenażowa torby ekologiczne z nadrukiem apartamenty w Szczawnicy