Lakiery samochodowe w sprayu: kiedy warto je zastosować?

2321

Na dworze robi się coraz zimniej. Wprawdzie nie ma jeszcze śniegu, który jest bardzo szkodliwy dla karoserii. Dobrze jest więc w jakiś sposób zabezpieczyć wadliwe miejsce. To ostatni dzwonek by się tym zająć . Trzeba wykorzystać ten czas, by ochronić powłokę samochodu przed dalszym zniszczeniem.

Kiedy można stosować lakiery w sprayu?

Lakiery w spray umożliwiają samodzielną ochronę karoserii bez konieczności wizyty u lakiernika. Tym samym można utrzymać samochód w dobrym stanie przez bardzo długi czas. To bardzo ważne, bo nie wydając majątku można eksploatować pojazd przez kilka następnych lat. Bez tego niewiele da się zdziałać. Oczywiście lakiery w sprayu nie zastąpią całkowicie prac w profesjonalnym warsztacie, ale drobne ubytki będzie można w ten sposób wyeliminować. Ważne jest tylko, by dobrać odpowiedni kolor preparatu. Żeby odcień był idealnie dopasowany, należy spisać symbol lakieru. Tym sposobem będzie można dobrać dokładnie taki sam kolor. Oceniając to jedynie na podstawie katalogu czy wariantów przedstawionych na ekranie monitora bardzo łatwo można się pomylić tym bardziej, że kolory na monitorze mogą być nieco inne niż w rzeczywistości. Wiele osób decyduje się na zastosowaniem lakieru bezbarwnego. Służy on głównie ochronie lakieru przed uszkodzeniem i stosuje się go profilaktycznie. Tym sposobem można zachować powłokę auta w dobrym stanie przez bardzo długi czas. Taki preparat nie tylko chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również pełni funkcje ozdobną i nabłyszcza karoserię.

Kiedy udać się do mechanika?

O ile drobne ubytki można usunąć we własnym zakresie, to w przypadku większych szkód lepiej nie robić tego na własna rękę. Zdecydowanie lepiej jest udać się do specjalisty, który będzie wiedział jak się tym zająć. Dotyczy to zniszczeń, które są bardzo widoczne. Pół biedy jeśli karoseria będzie w dobrym stanie, a rysa będzie niewidoczna, gorzej jednak kiedy będzie widać podkład. Wtedy trudno będzie coś osiągnąć własnym sumptem. Do reperacji niezbędne będą specjalistyczne narzędzia i sprzęty. W ten sposób będzie można wykonać prace tak jak trzeba. W przeciwnym wypadku można łatwo popełnić błąd, a nie o to przecież chodzi. Nie powinniśmy też wybierać serwisu o złej reputacji, bo może nas to drogo kosztować. Prace będą wymagały poprawki, a ubytek będzie większy niż początkowo. To spowoduje wiele niedogodności. Lepiej więc na starcie zapłacić więcej, ale zyskać pewność, że pracę będą zrobione jak trzeba niż później wydać krocie na naprawę kolejnych ubytków.

Lakiery samochodowe w sprayu oferuje skelp Lakiery24.com