Meble do nowoczesnego salonu w bloku

1577

Salon to wizytówka każdego mieszkania. To on stanowi centrum życia rodzinnego i towarzyskiego, w nim odpoczywamy po pracy i spędzamy wieczory przed telewizorem. Wydawać by się mogło, że zakup mebli do salonu to błahostka. W rzeczywistości sprawa jest nieco bardziej złożona. Jakie meble wybrać, aby nawet niewielki salon był praktyczny i ładny? Sprawdź!

Meble skrzyniowe

O ile w salonach usytuowanych w dużych domach możesz zredukować meble do absolutnego minimum, to w przypadku mieszkania nie możesz pozwolić sobie na tak wielką swobodę. Wyposażenie salonu w bloku powinno łączyć w sobie zarówno funkcje estetyczne, jak i praktyczne. Na niewielkim metrażu idealnie sprawdzą się nowoczesne meblościanki – ponadczasowe meble, które dzisiaj urzekają designem. Lekka meblościanka z jasnymi, połyskującymi frontami nada pokojowi lekkości. Subtelny efekt wzmocnisz, kiedy wybierzesz model z licznymi przeszkleniami i  podświetleniami. Mnogość różnorodnych komponentów pozwala na sprytne zagospodarowanie nawet nieustawnych zakamarków, takich jak skosy i załamania.

Meble tapicerowane

Wygodna kanapa to kolejny mebel, którego nie może zabraknąć w salonie. Cenne miejsce zaoszczędzisz, kiedy do rogu pokoju wstawisz modny narożnik. Warto kupić rozkładaną kanapę z funkcją spania – dzięki temu bez konieczności wstawania dodatkowego mebla zyskasz miejsce, gdzie wygodnie przenocujesz znajomych. Przy wyborze kanapy kieruj się nie tylko jej wyglądem, ale również jakością. Szczególną uwagę zwróć na materiał obiciowy. Jasne tapicerki szybko się brudzą, więc jeśli jesteś rodzicem małego urwisa, lepiej postaw na ciemniejsze modele z ekoskóry, z której szybko i bez najmniejszego problemu usuniesz rozlany, lepki sok.

· ·