Meble industrialne jako siła kontrastu i kontekstu

564

W ostatnim czasie w szczególny sposób inspiruje nas świat przemysłowy. Powracamy do niego poprzez interesujące projekty artystyczne, także te związane z przedmiotami codziennego użytku jak meble industrialne. Na czym polega fenomen takich właśnie aranżacji, które mają w sobie surowe wręcz piękno? Być może na jednoznaczności, która przecież stanowi wyznacznik współczesnej estetyki. Świadczą o tym modne meble industrialne, które pojawiają się w wielu kontekstach. To przykład tego, jak znaczenia zostają wprowadzane do zupełnie obcych obszarów, żeby powstała nowa jakość. Ciężkie, warsztatowe meble w kolorowym salonie to działanie w tym duchu.

Zachwycające meble industrialne

Fenomen mebli industrialnych wynika głównie z kontrastu, który obecnie tak bardzo lubimy. To urok przeciwieństw, które pojawiają się wraz z meblami industrialnymi. Metalowa szafa z widocznymi śrubami czy stolik przypominający wyposażenie warsztatu to meble industrialne, które zobaczymy na przykład  w eleganckim salonie, w gabinecie czy w kawiarni. Stanowią one ramę dla przedmiotów o zupełnie odmiennym wyrazie stylistycznym. Dla książek, bibelotów, naczyń dekoracyjnych, ubrań. W ten sposób powstaje efekt zaskoczenia i jednocześnie zbliżenia obcych światów, które spotykają się w jednej przestrzeni. Nowoczesne stylizacje nie znoszą nudy, a meble industrialne to oryginalność sama w sobie, dlatego coraz częściej meble industrialne trafiają do współczesnych wnętrz. Budząc niekłamany zachwyt. Zwłaszcza wtedy, gdy zostają umieszczone w atrakcyjnym i intrygującym kontekście.

Meble industrialne do niebanalnego wnętrza

Metalowy regał, który nawiązuje poprzez swój projekt do wyposażenia fabrycznego. Minimalistyczny stół, który wygląda tak, jakby pochodził z warsztatu. Albo industrialne hokery, które zaskakują swoją prezentacją. Te wszystkie meble nadają się do niebanalnego wnętrza, w którym różne style mieszają się z sobą, ale nie wywołują chaosu, lecz prowadzą do artystycznej i nowoczesnej kompozycji. Pomieszczenie zaaranżowane meblami industrialnymi może być zarazem niekonwencjonalne i przytulne.

·