Meblowanie pokoju dziecka

1722

Aranżacja pokoju dziecka to spore wyzwanie, szczególnie kiedy rodzice pragną, aby pomieszczenie to było jednocześnie funkcjonalne, wygodne i odpowiednie do nauki czy relaksu. Ważne jest dobranie odpowiedniego oświetlenia, mebli, dodatków. Od czego zacząć? Inspiracji możemy szukać przede wszystkim w licznych katalogach wnętrzarskich, ale także portalach internetowych poświęconych dodatkom w mieszkaniach.

Jakie meble wybrać?

Najważniejsze są odpowiednio dobrane meble – łóżka dopasowane do wieku, szafy, komody, regały młodzieżowe, półki. Jeśli dziecko jest w wieku przedszkolnym dobrym rozwiązaniem może być także ustawienie w pokoju niewielkiego stoliczka i krzesełek – w tym miejscu urządzić można kącik do rysowania, malowania dla dziecka. Kiedy dziecko jest starsze konieczne jest kupienie biurka i wygodnego fotela – miejsce to będzie służyło oczywiście do nauki, odrabiania lekcji, czytania.
Aby móc przechowywać liczne zabawki dziecka konieczne będzie nieco fantazji. Wykorzystując kolorowe pudełka z pokrywkami w szybki sposób możemy uporządkować drobne klocki, samochodziki, pluszaki. Tak zapakowane nie będą się kurzyć czy niszczyć.

Zadbajmy także o odpowiednie oświetlenie – w pokoju dziecka warto zamontować kilka niewielkich lampek (na biurku, przy łóżku) oraz oświetlenie sufitowe.

·