Modelowanie ciała za pomocą liposukcji

186

Ćwiczenia aerobowe i siłowe, dieta oraz odpowiedni styl życia pozwalają na zachowanie zdrowej i ładnej sylwetki lub poprawienie wyglądu ciała. Niestety tłuszcz gromadzący się w niektórych partiach ciała, na przykład na brzuchu, jest bardzo trudny do usunięcia tylko dzięki zdrowemu życiu. Nawet osoby szczupłe zmagają się nieraz z tak zwaną oponką. W takiej sytuacji można zdecydować się na liposukcję.

Czym jest liposukcja?

To jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej w naszym kraju oraz na świecie. Obecnie odsysanie tłuszczu nie jest niczym wstydliwym. Przyznaje się do niego wielu gwiazd i zwykłych ludzi. Polega ono na odprowadzeniu tłuszczu w formie płynnej do specjalnego pojemnika. Robi się to za pomocą kaniuli czyli cienkiej rurki. Wprowadza się ją do ciała za pomocą tak małych otworów, że bardzo łatwo jest ukryć blizny po takim zabiegu. Konieczne jest także noszenie odzieży po liposukcji nawet przez kilka miesięcy po nim, ponieważ bez tego etapu leczenie zakończone powodzeniem nie będzie możliwe.

Dlaczego odzież po liposukcji jest tak ważna?

Odzież uciskowa, jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie uciskać skórę w taki sposób by mogła się ona prawidłowo obkurczyć. Noszenie odzieży po liposukcji zapobiega obrzękom oraz nieprawidłowej cyrkulacji płynów. Nie wolno jej zdejmować począwszy od dnia zabiegu, przez co najmniej kilka tygodni, a jeżeli zachodzi u temu konieczność, to nawet znacznie dłużej. Zakłada się ją od razu po liposukcji.

Ogromne znaczenie ma też to, by odzież po liposukcji była dobrej jakości, ponieważ eksploatuje się ją naprawdę długo. Musi być solidna i trwała, a także przewiewna, co ważne zwłaszcza latem. Takie ubranie przylega ściśle do ciała, więc jeżeli nie będzie odpowiednio przepuszczać powietrza, komfort jej noszenia będzie niski.

W dzień zabiegu

W klinice trzeba się stawić mając ze sobą odpowiednią odzież po liposukcji. W przypadku odsysania tłuszczu z brzucha będzie to pas czy też spodenki z wysokim stanem. Najlepiej omówić dokładnie z lekarzem jak powinna wyglądać najlepsza forma odzieży po liposukcji po danym zabiegu. Lekarz poda znieczulenie miejscowe lub ogólne, jeżeli nie ma ku temu przeciwwskazań. Sam zabieg nie jest zbyt długi i jest stosunkowo bezpieczny, jeżeli wykonuje go wykwalifikowana i doświadczona osoba. Jeżeli znieczulenie było jedynie miejscowe, można opuścić klinikę nawet w tej samej dobie po zabiegu, oczywiście w odzieży uciskowej, która zostanie włożona przez pielęgniarki jeszcze nim znieczulenie przestanie działać. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://megamedic.pl/pl/c/ODZIEZ-PO-LIPOSUKCJI/159

·