Najlepszy materac na wymiar – co wybrać?

Najlepszy materac na wymiar – co wybrać?

1458

Wybór materaca nie powinien być dziełem przypadku – powinniśmy być świadomi, że ten element łóżka będzie kolosalnie wpływał na nasze zdrowie i samopoczucie. Wiele osób nie wie, że twardość i jakość materaca może zarówno poprawić nasze zdrowie, jak i przyczynić się do zwiększenia dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa. Co powinniśmy wiedzieć o materacach przed ich kupnem? Czy kupimy materac bez wychodzenia z domu?

Materace – co musimy o nich wiedzieć?

Dzisiaj materace dostaniemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Coraz większa rzesza kupujących decyduje się na tę drugą opcję, głównie z powodu chęci oszczędzenia czasu. Jednym z topowych producentów i sprzedawców jest bez wątpienia sklep studiomaterace.pl. Kupując w sklepie internetowym nie musimy wychodzić z domu, dodatkowo często asortyment jest znacznie szerszy niż w klasycznych sklepach. Zamówiony towar dostarczany jest wprost pod nasze drzwi, najczęściej przy pomocy kuriera.
Zanim zdecydujemy się na konkretny model materaca powinniśmy zastanowić się jakie są nasze oczekiwania – czy potrzebujemy twardego podłoża? A może cenimy materace miękkie, które przyjemnie otulą nasze ciało?

Jakie materace znajdziemy w sklepach?

Najbardziej klasyczne i do niedawna najczęściej wybierane modele to materace piankowe. Materace tego typu wypełnione są wewnątrz przede wszystkim elastyczną pianką materacową, ale również piankami termoelastycznymi, piankami lateksowymi czy piankami wysokoelastycznymi. Każdy z rodzajów pianki posiada wewnątrz swojej struktury wiele kanalików, poprzez które możliwe jest lepsze wentylowanie materaca od wewnątrz. Taka struktura sprawia, że hamowany jest rozwój drobnoustrojów, jak również przedłużana jest żywotność materaca. Oddychające materace są lepsze dla alergików.

Jednym z częściej wybieranych modeli jest materac sprężynowy – klasyczna konstrukcja polega na połączeniu sprężyn bonellowych. Aby taki materac zapewniał wysoki komfort dzisiaj jego wnętrze dodatkowo wypełnia się piankami lateksowymi czy wysokoelastycznymi. Dla usztywnienia konstrukcji stosowane są maty kokosowe lub z trawy morskiej, których zadaniem jest także wyłapywanie wilgoci.

Nowoczesne materace kieszeniowe stale biją rekordy popularności – w ich przypadku klasyczne sprężyny bonellowe zostały zamknięte w niewielkich, materiałowych kieszonkach. Sprężyny nie są połączone ze sobą, pracują niezależnie, przez co materac ugina się wyłącznie w miejscu nacisku. Materace kieszeniowe, poprzez zastosowanie kieszeni, pracują znacznie ciszej – sprężyny nie ocierają się o siebie.

Nowoczesne technologie, które ulepszą nasz sen

Producenci stale unowocześniają swoje produkty, aby proponować nam ciekawe i skuteczne rozwiązania. Jednym z nich jest pianka termoelastyczna, która w kontakcie z ludzkim ciałem mięknie i dostosowuje się do anatomicznych kształtów ciała. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób z chorobami zwyrodnieniowymi. Pianka delikatnie otula ciało i zapewnia dodatkowe ciepło.
Zastosowanie pianki lateksowej nie tylko gwarantuje lepszą cyrkulację powietrza – struktura pianek nie przyciąga roztoczy i pleśni, przez co materace z dodatkiem pianek lateksowych są dedykowane alergikom oraz dzieciom.

Materace tworzone na wymiar

Topowi producenci pozwolą nam kupić materac na wymiar – to bardzo wygodna opcja, szczególnie w przypadku, kiedy wcześniej kupowaliśmy łóżko wykonywane na wymiar. Materac na wymiar może mieć wypełnienie takie jak inne materace dostępne w ofercie producenta.

· · ·