Nie masz czasu? Być może ty też popełniasz te błędy

1522

kalendarze książkowe

Ciągle brakuje ci czasu? Nie wiesz, w co włożyć ręce? Dzień przecieka ci przez palce i nie masz pojęcia jakim cudem zrobiła się 19? Jeśli tak, być może popełniasz te błędy.

Nie bez przyczyny XXI wiek nazywa się wiekiem braku czasu. Od rana do nocy jesteśmy bombardowani przez bodźce i nikomu niepotrzebne informacje. Jeśli twoją najczęstszą wymówką też jest „nie mam na to czasu”, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość – masz więcej czasu niż ci się wydaje. Ale musisz zacząć unikać tych trzech błędów.

Zła organizacja

Poświęć wieczorem przynajmniej kilkanaście minut na zaplanowanie następnego dnia. Asana, Trello albo Wunderlist ci w tym świetnie pomogą, jeśli masz smartfona, ale uważaj! Nowoczesne urządzenia potrafią być rozpraszające – co chwilę przychodzą powiadomienia, a Facebook jest niebezpiecznie blisko. Dla niektórych lepszym rozwiązaniem będzie przeproszenie się z ciut bardziej tradycyjnymi rozwiązaniami, jak chociażby kalendarze książkowe.

Bałagan wokół

Wokół ciebie powinny być tylko rzeczy, które rzeczywiście są ci potrzebne do pracy. Bałagan na biurku to prosta droga do bałaganu w głowie, więc zanim zabierzesz się do swoich zadań, uporządkuj przestrzeń wokół.

Nie potrafisz delegować zadań

Istnieje spora szansa, że nie masz czasu, bo po prostu za dużo na siebie bierzesz. Perfekcjonizm ma swoje zalety, ale warto pamiętać o tym, że jesteśmy tylko ludźmi, a doba ma tylko 24 godziny. Nie musisz wszystkiego robić sam!