Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem

319

Na pierwszy rzut oka Twoje życie wydaje się uporządkowane: masz dom, kochającą rodzinę i wspaniałe dzieci, które przysłaniają Ci cały świat. Rano, jak każdy porządny obywatel, wychodzisz do pracy, aby po południu wrócić do domu, zjeść z najbliższymi obiad i odpocząć przed telewizorem. Nikt nie wie, że pod płaszczykiem normalności kryją się coraz wyżej piętrzące się problemy, nad którymi tracisz kontrolę.

Miłe złego początki

W większości przypadków zaczyna się niepozornie – lampka wina na dobry sen, partyjka pokera dla relaksu czy jeden skręt z kolegami. Nie wiedząc kiedy, symboliczny kieliszek zastępuje butelka trunku, chęć szybkiego wzbogacenia zniekształca realną ocenę zysków i strat, a marihuana nie dostarcza już żadnych doznań, dlatego poszukujesz mocniejszych środków, które pozwolą na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Mimo wmawiania sobie, że panujesz nad sytuacją i w odpowiednim momencie powiesz STOP, to w gruncie rzeczy masz świadomość, że oszukujesz siebie i najbliższe otoczenie.

Nałóg to nie tylko Twój problem

Uzależnienie od jakiejkolwiek substancji czy działania jest sytuacją, która szkodzi nie tylko Tobie, ale również stwarza patologiczne sytuacje w domu. Rodzina jest pewnym systemem, którego członkowie wzajemnie na siebie oddziałują. Kiedy jedno ogniwo z tego nierozerwalnego systemu nadużywa alkoholu,  zażywa narkotyki czy znika na całe noce w kasynach, nieuniknione są kryzysy, zaburzenia relacji, gwałtowny spadek zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Kolejnym czynnikiem, który zaburza normalne funkcjonowanie najbliższego otoczenia, jest destabilizacja materialna. Ponadto, osoba uzależniona w pewnej fazie rozwoju choroby zazwyczaj przejawia zachowania agresywne, zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym.

Nie jesteś sam

Stojąc nad krawędzią, wydaje się, że jedyną drogą ucieczki jest krok w przód. Jeśli czujesz, że znalazłeś się w sytuacji bez wyjścia, nie czekaj, aż konsekwencje Twoich czynów pchną Cię w paszczę otchłani. Na terenie całej Polski działają specjalne placówki, które pomagają wyjść z nałogów i wrócić do normalnego życia. Specjalny ośrodek odwykowy usytuowany z dala od miejskiego zgiełku, pośród kojącej zieleni i natury, zapewni Ci najlepszą opiekę specjalistów, którzy skutecznie rozwiążą Twoje problemy. Pamiętaj, że pierwszym krokiem na drodze do odzyskania zdrowia psychicznego i pozbycia się kajdan nałogu jest chęć zmiany!

· · ·