Ogrodowe trendy na nadchodzący sezon

1108

Tegoroczna zima powoli chyli się ku końcowi. Coraz dłuższe dni, słońce śmiało przedzierające się przez chmury i rosnące temperatury są oznakami zbliżającej się wiosny. Zanim lato rozgości się u nas na dobre, warto nieco się do niego przygotować. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej trendom ogrodowym, jakie będą królować w zewnętrznych przestrzeniach tego lata. Na jakie meble warto postawić? Sprawdź!

 

Wielki powrót naturalnych surowców

Jeszcze do niedawna w modnych wnętrzach dominowały chłodne, minimalistyczne kompozycje. Dzisiaj w designie możemy obserwować wielki zwrot w kierunku tego, co czyste, naturalne i pierwotne. Ogromną rolę w naszych mieszkaniach odgrywają jasne kolory i naturalne materiały. W ogrodzie nie mogło być inaczej! Niekwestionowanym hitem nadchodzącego sezonu będą meble i dodatki wyplatane z rattanu – surowca pozyskiwanego z pni azjatyckich palm rotangowych. Wyplatane z rattanu meble i dodatki świetnie komponują się z aranżacjami w stylu rustykalnym oraz ciekawie przełamują minimalistyczne kompozycje, dodając im nieco naturalności i swobody.

 

Białe meble z technorattanu – subtelne wzornictwo do ogrodu

Kolejnym akcentem, którego nie może zabraknąć na tarasie żadnego miłośnika eleganckiego wzornictwa, są białe meble  z technorattanu. W dobrych sklepach z wyposażeniem outdoorowym znaleźć możemy komfortowe komplety, które zachwycają dopracowaną estetyką oraz funkcjonalnością. Wysokiej jakości sofy, leżanki i fotele wykonane z białej, syntetycznej plecionki z powodzeniem łączą w sobie walory estetyczne i użytkowe. Wytrzymałe tworzywo za nic ma sobie działanie zmiennych warunków pogodowych – możesz mieć pewność, że nowy komplet wyjdzie bez szwanku ze starcia z intensywnym promieniowaniem UV, skrajnymi temperaturami oraz wilgocią. Co ważne, zwarte i nieporowate włókna technorattanu nie absorbują wody, dzięki czemu utrzymanie białej powierzchni w nienagannej czystości nie stanowi najmniejszego wyzwania.

 

 

·

pudełka ozdobne ortodoncja katowice