Paleta higieniczna, czyli jak transportować żywność na przykład od producenta do supermarketu?

422

Transport żywności, choć nie wydaje się być skomplikowanym przedsięwzięciem, w gruncie rzeczy musi spełniać wiele wymagań. Przede wszystkim warunki, w jakich transportuje się warzywa, owoce, mięso, pieczywo, nabiał i wiele innych, muszą między innymi spełniać wymagania systemu HACCP. Co wiec wykorzystać, by produkty spożywcze nie były narażone na bakterie, wirusy i wszelkie zanieczyszczenia?

Schoeller Allibert to najlepszy wybór

Jeśli chodzi o systemy do przechowywania czy transportowania w przemyśle i przetwórstwie. Dlaczego? Dlatego, że producent ten stawia na jakość i zadowolenie swoich klientów. Nigdy nie idzie na łatwiznę, nigdy nie idzie po linii najmniejszego oporu. Zawsze za cel obiera sobie spełnienie wszelkich wymagań, i tych systemowych, i tych konsumenckich. Jak mu idzie? Bardzo dobrze, o czym przekonał się nie jeden producent żywności.

Schoeller Allibert ma w swojej ofercie palety plasikowe na żywność. Dlaczego są one lepsze od na przykład drewnianych? Dlatego, że lepiej sprawdzają się podczas transportu w różnych warunkach atmosferycznych. Co to oznacza? Otóż system żywności HACCP nakazuje producentom, by przewozić żywność w odpowiednich warunkach, przykładowo dla mięsa surowego czy surowych warzyw jest to temperatura +6 stopni Celsjusza. Dla produktów głęboko mrożonych będzie to już temperatura od -10 stopni Celsjusza do nawet -20 – -25 stopni Celsjusza. Są to zatem spore rozbieżności i nie każdy materiał jest w stanie wytrzymać takie temperatury. Takie palety są więc odporne na deszcz, śnieg czy mocne słońce. Z powodzeniem można je przechowywać na zewnątrz – oczywiście chodzi o same palety, bo jednak żywność zaleca się trzymać w zacienionym i dość chłodnym miejscu.

Wychodząc naprzeciw klientom

Schoeller Allibert zaoferował palety plasikowe na żywność. Są one wykonane z polipropylenu, który jest odporny na wysokie i niskie temperatury. Przechowywane na takich paletach produkty, nie wchodzą w żadną reakcję z plastikiem. Dodatkowo, paleta higieniczna z plastiku może być czyszczona albo zwykłą szmatką i wodą z mydłem, albo specjalnymi środkami chemicznymi, które można stosować do mycia pojemników, które mają kontakt z produktami spożywczymi.

Wykonana z plastiku paleta higienicza Schoeller Allibert jest bezpieczna nie tylko pod względem przechowywania żywności ale i pod względem użytkowania. Są odporne, mocne i elastyczne zarazem. Nie niszczą się tak szybko, jak na przykład drewniane. Nie zawierają gwoździ, wkrętów czy innych normaliów, które mogłyby odpaść z palety. Są po prostu stworzone do kontaktu z jedzeniem.

· ·