Pamiętaj o regularnym myciu zębów

Pamiętaj o regularnym myciu zębów

776

Wszyscy staramy się dbać o swoje zdrowie oraz wygląd. Korzystamy z zabiegów kosmetycznych, używamy drogich kremów i kosmetyków, aby poprawić swój wygląd. Jednak co z zębami? Przyjęło się, że aby zachować zdrowy i ładny wygląd wystarczy przynajmniej dwa razy dziennie wyszczotkować zęby pastą i po sprawie. Nie jest to jednak takie proste. Wg wielu osób szeroki uśmiech ułatwia kontakty z ludźmi i pozwala zdobywać różne cele życiowe. Dlaczego więc nie dbamy o nasze zęby w sposób prawidłowy?

Czasy, kiedy zwykła szczoteczka do zębów wystarczyła, już dawno minęły. Co jakiś czas na rynek wychodzą nowe urządzenia pozwalające poprawić stan naszych zębów. Jednym z nich są szczoteczki elektryczne, które mają za zadanie jeszcze dokładniej oczyścić zęby z pozostałości jedzenia oraz płytki nazębnej. W ostatnich miesiącach bardzo popularne stały się też szczoteczki soniczne, które docierają do najmniejszych zakamarków i świetnie oczyszczają zęby.

Wielu stomatologów radzi także używać nici dentystycznych. Nie każdy jednak przepada za ostrą nicią, która wbija się w dziąsła i powoduje ich krwawienie. Dla takich osób powstał irygator oral b, który doskonale czyści przestrzenie miedzy zębowe za pomocą wody pod dużym ciśnieniem. Nie rani dziąseł oraz nie powoduje krwawienia, co ułatwia pielęgnacje jamy ustnej. W sklepach coraz częściej znaleźć można także szczoteczki elektryczne dla dzieci, które dzięki różnorodnym kształtom i kolorom zachęcają najmłodszych członków rodziny do częstego mycia zębów. Odpowiednia higiena jamy ustnej pozwala nam utrzymać zdrowy i piękny wygląd zębów, co skutkuje szczerym i szerokim uśmiechem zjednującym nam osoby wokół nas. Nie można też zapomnieć o regularnych kontrolach w gabinecie stomatologicznym. Dzięki temu nasze zęby będą w pełni bezpieczne od próchnicy lub innych chorób.

Czytaj więcej na stronie: https://www.happydental.pl/

 

· · ·