Piękny, rozświetlający makijaż dzienny

307

Jasna i rozświetlona cera – jak osiągnąć taki efekt podczas wykonywania makijażu? Choć w obu nie brakuje porad dotyczących tego tematu, wiele kobiet nadal czuje się nie do końca pewnie, gdy do ręki biorą pędzle do nakładania pudru czy różu. Warto zatem raz jeszcze przypomnieć im wszystko to, co najważniejsze w kwestii idealnego make-upu i cery bez skazy.

Idealnie nawilżona twarz

By wszystko kosmetyki kolorowe, czyli fluid, puder ryżowy oraz róż, trzymały się naprawdę długo, niezbędne jest dobre przygotowanie cery pod nałożenie makijażu. Najbardziej istotny punkt to jej nawilżenie. Skóra musi być nawilżona, żeby kosmetyki mogły dobrze wtopić się w skórę, oraz by nie podkreślały suchych skórek na twarzy. Poza tym nawilżona cera to cera bardzo jędrna, młodsza. Warto zatem zadbać o ten aspekt. Starsze kobiety mogą w ogóle wybrać fluid nawilżający, który będzie dodatkowo pielęgnował skórę w tym aspekcie. Im bardziej aksamitna konsystencja kosmetyku, tym lepiej. Suche i matowe fluidy naprawdę sprawdzają się u niewielu kobiet.

Delikatne rozświetlenie

Odkąd szalenie popularne stało się konturowanie twarzy, próbują je wykonywać prawie wszystkie kobiety, niestety bardzo często z marnym skutkiem. Cóż, czasami po prostu lepiej zrezygnować z nakładania rozświetlacza i bronzera, bo wymaga to jednak opanowania dosyć trudnej techniki. Warto natomiast użyć samego właśnie rozświetlacza – delikatnie nałożyć go pod łukiem brwiowym, oraz na szczytach kości policzkowych. Dzięki temu twarz zyska zdrowy blask. Jeżeli efekt rozświetlający będzie jednak zbyt mocny – puder ryżowy uratuje makijaż. Wystarczy nałożyć go odrobinę na zbyt świecące się partie twarzy, a momentalnie je zmatowi.

Opalizujące kosmetyki kolorowe

Kolejny krok, który prowadzi do uzyskania efektu rozświetlonej i promiennej twarzy, to delikatnie opalizujące kosmetyki do makijażu, czyli cienie, róż do policzków oraz pomadka. Drobinki powinny być jak najmniejsze – absolutnie nie chodzi o ty, by wyglądać jak gdyby posypało się brokatem. To ma być efekt subtelny, podkreślający tylko makijaż dzienny, a nie przemieniający go w makijaż wieczorowy. Dlatego właśnie cienie powinny mieć kolor jasny – świetnie sprawdzą się beżowe, albo w odcieniu pudrowego różu. Szare cienie z drobinkami lepiej zostawić do makijażu na wieczór.

Puder ryżowy kupisz na kosmetykizameryki.pl

·