Pierwsze prawomocne wyroki gwarantujące odfrankowienie!

813

Sprawdź, jak uwolnić się od kredytu! Borykasz się z kłopotliwym kredytem frankowym? Powinieneś niezwłocznie zacząć działać, ponieważ wszystkie okoliczności właśnie sprzyjają wybrnięciu z tej sytuacji! Wyjaśniamy co musisz zrobić!

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał korzystne orzeczenie w sprawie kredytów frankowych w Polsce. Wiadomo już o pierwszych prawomocnych wyrokach, korzystnych dla poszkodowanych klientów. Sprawdź więc, czym powinieneś się teraz zająć!

 

Oceń swoją sytuację – przeanalizuj umowę

Warto zacząć od analizy treści umowy kredytu. Jeśli został indeksowany, zgodnie z wyrokiem Trybunału może zostać przemianowany na kredyt złotówkowy, co znacznie zmniejszy raty. Póki co, głównie takie procedury kończą się pozytywnie.  Kredyty udzielone we Frankach i wypłacone w złotych mogą natomiast zostać unieważnione. Wpłacone raty muszą jedna zostać rozliczone, a braki zostaną przeniesione na nowy kredyt, w polskich złotych.

 

Zacznij działać – zwróć się do banku i do sądu

Na początek należy wysłać do banku polubowne wezwanie do zakończenia umowy. Jeśli nie uszyska się odpowiedzi lub będzie ona negatywna, następnym krokiem jest sporządzenie pozwu. Powinien wskazywać, czego się oczekuje – unieważnienia czy „odfrankowienia” kredytu, a także zawierać wszystkie szczegółowe dane i wyliczenia.

By prawidłowo przeprowadzić cały proces odfrankowienia kredytu, trzeba znać się na umowach, a także poprawnie skonstruować pozew. W tej walce konieczna jest więc pomoc doświadczonego rady prawnego. Zawalcz o swoją przyszłość i uporaj się z problemem!

·