Po co i jak odnawiać felgi?

325

Malowanie felg wykonuje się z różnych przyczyn. W zależności od tego, jaki jest powód ich odnawiania, wykonuje się je nieco inaczej. Co powinno skłonić do zakupu sprayu do felg? W jakich sytuacjach nie powinno się już dłużej odkładać odnawiania felg?

Dlaczego odnawia się felgi?

Pierwszym argumentem za tym, aby wykorzystać spray do felg, jest ich zniszczenie. Na drodze spotyka się różne przeszkody, które regularnie niszczą felgi. Zarysowania, brud, czy ubytki to norma. Zniszczone felgi z pewnością wyglądają nieestetycznie i warto je odnowić.

Poza tym, jeśli do malowania felg nie użyto zbyt dobrego sprayu do felg, mogą one szybko tracić kolor. Z pewnością, jest to zwykle wystarczający argument, aby pomalować felgi na nowo.

Poza tym, wielu miłośników samochodów korzysta ze sprayu do felg nawet wtedy, gdy są one w całkiem dobrym stanie. Chcą oni jednak zmienić nieco wygląd samochodu poprzez zmianę koloru felg. W takiej sytuacji renowacja felg jest najprostsza, gdyż nie ma konieczności likwidowania uszkodzeń. W takiej sytuacji wystarczy tak naprawdę sprawne użycie sprayu do felg.

Naprawa felg i malowanie

Jeśli motywem odnawiania felg jest ich zniszczenie, bądź też starcie się farby, sprawa jest nieco trudniejsza. Cały proces trwa nieco dłużej i wymaga większej precyzji oraz doświadczenia. Ponadto, trzeba również w takich okolicznościach skorzystać ze szpachli.

Generalnie, likwidowanie uszczerbków w felgach przy pomocy szpachli nie jest trudne. Trzeba jednak wyposażyć się w cierpliwość, niezbędną podczas dokładnego nakładania szpachli na felgi. Ponadto, należy również pamiętać, iż naprawa felg trwa dosyć długo. Za każdym razem, gdy nałoży się szpachlę, trzeba czekać aż wyschnie. Podobnie, gdy używa się sprayu do felg, trzeba czekać z nałożeniem kolejnej jego warstwy aż do wyschnięcia poprzedniej.

Jak nakładać spray do felg?

Wydaje się, iż korzystanie ze sprayu do felg jest w gruncie rzeczy bardzo proste. Niemniej jednak, trzeba się przyłożyć do tej czynności, aby spray został równomiernie rozprowadzony po całej feldze. Jeśli się o to nie zadba, felgi nie będą zbyt estetyczne.

Niektórzy mają wątpliwości, czy jest to w ogóle możliwe, aby laik mógł profesjonalnie odnowić felgi. Wydaje się jednak, że jeśli przygotuje się do tego w odpowiedni sposób, powinien dać sobie radę. Dla zapewnienia dobrego efektu pracy można jednak za pierwszym razem wykonać malowanie pod czujnym okiem fachowca.

Spray do felg kupisz na Lakiery24.com

·