Podwyższanie swoich kwalifikacji zawodowych

1137

Coraz częściej słyszymy o konieczności podwyższania kwalifikacji zawodowych – wynika to przede wszystkim z faktu, że stale zmieniają się technologie oraz oczekiwania naszych pracodawców. Rozszerzanie swojej wiedzy to jednak dobry sposób na polepszanie swojej pozycji na rynku pracy – dzięki dodatkowym umiejętnościom możliwe jest poszukiwanie lepiej płatnej pracy lub też stanowiska, w którym wykonywać będziemy inne niż dotychczas rzeczy. Co warto wiedzieć o możliwościach podnoszenia swoich kwalifikacji?

W Polsce istnieje wiele metod na poszerzanie wiedzy. W przypadku osób dorosłych jedną z najpowszechniejszych metod jest skorzystanie z placówek kształcenia ustawicznego. Są w nich prowadzone kursy dotyczące obsługi maszyn ciężkich, kursy komputerowe, kursy poszerzające już posiadaną wiedzę. Każdy z nich kończy się zaliczeniem lub też egzaminem, po którym uczeń dostaje zaświadczenie o nowo zdobytych kwalifikacjach. Placówki kształcenia ustawicznego znajdziemy w większości miast w Polsce – korzystanie z nich może być opłacane z naszej kieszeni lub też przez naszego pracodawcę. Zaletą tego rodzaju kursów jest fakt, że możemy odbywać je w trybie dziennym, wieczorowym lub weekendowym – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

A może kursy internetowe?

Obecnie coraz modniejsze jest wykorzystywanie również platform e-learningowych, które oferują liczne kursy metodą online. To wygodny sposób na naukę, kiedy nie mamy czasu lub możliwości wyjścia z domu poza pracą. Kursy internetowe to wygodna forma, w której zarówno rejestracja, jak i płatności odbywają się drogą elektroniczną.
Aby skorzystać z kursów konieczne jest wybranie produktu, dołączenie do wirtualnego koszyka i opłacenie. Po zaksięgowaniu wpłaty produkt dodawany jest do naszego profilu i możemy z niego korzystać bez ograniczeń czasowych. Najpopularniejsze są: kurs online Revit, kurs SCADA, kurs Photoshop.

·