Przezorny zawsze ubezpieczony, czyli jak nie dać się okraść we własnym domu

813

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w ruchliwej okolicy w centrum miasta czy na cichych, spokojnych obrzeżach, jesteś narażony na włamania. Złodzieje opanowali swój fach do perfekcji – sąsiedzi, poranna pora czy sąsiedztwo ruchliwej ulicy nie stanowią dla nich przeszkody, aby niemal bezszelestnie przedostać się do wnętrza upatrzonego domu. Jak zredukować ryzyko łamania do minimum? Sprawdź nasze rady!

Odpowiednie okna

Pierwszą barierą, jaką rabuś może napotkać na swej drodze, są antywłamaniowe okna. Wymieniając starą stolarkę lub wyposażając w okna nowy dom, warto wybrać modele z antywłamaniowymi okuciami oraz tak zwanymi szybami bezpiecznymi.

Nowoczesne systemy

Zamontowanie innowacyjnego, czułego alarmu i monitoringu da ci gwarancję, że pod nieobecność domowników nikt nie zbliży się do domu. Już samo wywieszenie na furtce tabliczki z informacją „obiekt monitorowany” odstraszy potencjalnych rabusiów. Ponadto, nowoczesne systemy monitoringu dają Ci możliwość obserwowania swojej posesji z każdego miejsca na świecie. Jedyne, jest Ci potrzebne, aby szybko zweryfikować wysyłane przez system niepokojące sygnały, to smartfon.

Przede wszystkim: ubezpieczenie

Niestety, nawet najnowocześniejsza technologia bywa zawodna. Aby zminimalizować skutki ewentualnej kradzieży, warto ubezpieczyć nieruchomość. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenia zarówno od kradzieży, jak i zdarzeń losowych (na przykład powodzi). Aby uzyskać wysoką rekompensatę za ewentualnie poniesione straty, warto starannie wybrać ofertę. Wbrew pozorom, wykupienie solidnego ubezpieczenia nie musi być drogie. Na stronie mfind.pl sprawnie porównasz ofertę czołowych towarzystw, co pozwoli Ci wybrać najtańszy i, co najważniejsze, najkorzystniejszy dla siebie wariant.

·