Psychologiczne zalety powiększania piersi

5603

Dla wielu kobiet zabieg powiększania piersi to przede wszystkim kwestia estetyczna. Decyzja dotycząca poddania się tej operacji związana jest przede wszystkim z brakiem akceptacji dla rozmiaru i kształtu, w jaki wyposażyła te Pacjentki natura. Korekta niedoskonałości natury ma swoje bardzo ważne uzasadnienie psychologiczne.

W świetle badań naukowych

Badania naukowe, prowadzone metodą statystyczną, wskazują że wśród kobiet decydujących się na powiększenie piersi dominuje motywacja oparta o kompleksy. Większość kobiet poprawiających kształt swoich piersi, to osoby dość dobrze sytuowane, około 30 roku życia, które z różnych powodów nie akceptują swojego rozmiaru. Choć przyznają one, że ich decyzja wiąże się w jakiś sposób z presją społeczną, ukierunkowaną na konkretny kanon kobiecej urody, podkreślają jednocześnie, że ostateczna decyzja została podjęta przez nie całkowicie samodzielnie.
W praktyce oznacza to, że zabieg powiększania piersi u większości pacjentek ma podłoże emocjonalne. Chodzi tu bowiem nie o względy zdrowotne, ale estetyczne, które wiążą się z ich lepszym samopoczuciem.

Pozytywne objawy po zabiegu

podobne badania, dotyczące satysfakcji ze zmienionego wyglądu, przeprowadzono również wśród kobiet, które dokonały już zabiegu. Ogromna większość (prawie 90%!) odpowiedziała ankieterom, że są zadowolone z tego co dało i powiększanie piersi. Spora część z nich uważa również, że poprawiło się ich życie seksualne, a nawet zniknęło uczucie zazdrości, spowodowane wyglądem innych kobiet. Przestały mieć problem z przebieraniem się w kobiecej szatni czy z wyjściem w kostiumie kąpielowym na plażę czy na basen.
Powiększenie piersi może się wydawać rozwiązaniem dość radykalnym, jest to w końcu ingerencja chirurgiczna. Jednak wiele wskazuje na to, że psychologiczne zalety, które wiążą się z dokonaniem tego zabiegu, w rezultacie przewyższają wszelkie wątpliwości, jakie ma każda Pacjentka przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Psychologia a medycyna

Mogłoby się wydawać, że motywacja estetyczna, to trochę mało. Jednak warto pamiętać o tym, że wiele osób buduje swoje samopoczucie właśnie na takich drobnych fizycznych detalach. Na dodatek współczesny świat, w którym ze wszystkich stron otaczają nas obrazy pięknych kobiet, reklamujących rozmaite produkty, w dużej mierze opiera się właśnie na kulcie wyglądu. Nie ma znaczenia czy budowanie systemu wartości na cechach fizycznych ocenimy pozytywnie, czy negatywnie. Ono po prostu funkcjonuje i wiele osób czuje się lepiej, jeżeli może poprawić swój wygląd. W sytuacji, w której medycyna przychodzi z pomocą i oferuje skuteczne rozwiązanie, np. w postaci zabiegu powiększania piersi, warto z takich rozwiązań korzystać.

Powiększanie piersi nie jest współcześnie zabiegiem rzadkim. Nawet w Polsce, gdzie do niedawna była to kosztowna ekstrawagancja, coraz więcej Pacjentek decyduje się na poprawę kształtu swoich piersi. Nowoczesne techniki operacyjne i wysokiej klasy sprzęt sprawiają, że sam zabieg trwa krótko, a satysfakcja osiągnięta przy jego pomocy, pozostaje na długie lata.

·

apartamenty w Szczawnicy ortodoncja katowice