Regały magazynowe

1718

W halach i pomieszczeniach magazynowych przechowuje się niezliczone ilości produktów i towarów. Dobrym rozwiązaniem na maksymalne wykorzystanie określonej powierzchni oraz zachowanie najlepszych warunków składowania jest wyposażenie magazynu w specjalistyczne regały magazynowe, które zapewnią dobrą organizację oraz logistykę.

Regały magazynowe przeznaczone są do zastosowania głównie w magazynach różnych branż, zarówno budowlanych, handlowych, gastronomicznych, a nawet biurach (chociaż regały do biura muszą spełniać trochę inne wymagania), warsztatach, archiwach i innych, jednak doskonale sprawdzają się także w prywatnych domach, piwnicach, spiżarniach lub garażach.

Zaletą profesjonalnych regałów magazynowych jest przede wszystkim ich duża wytrzymałość oraz wysoka jakość wykonania, a także stabilność i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Konstrukcja regałów na ogół wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej, natomiast półki mogą być metalowe lub z wypełnieniem z płyty wiórowej.

Aby zapewnić optymalne dopasowanie regałów do danego pomieszczenia, producenci zadbali o różnorodność rozmiarów i rodzaju przeznaczenia. I tak, w asortymencie są dostępne regały półkowe i uniwersalne regały rzędowe paletowe oraz regały półkowe z wysuwanymi półkami i inne

Regały magazynowe powinny spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa, a także posiadać informację o dopuszczalnym udźwigu półek i całego regału. Montaż regałów musi przebiegać zgodnie z załączoną instrukcją, gdyż regały montowane w niewłaściwy sposób mogą stanowić zagrożenie dla użytkownika.

Materiały pochodzą z witryny Regały e-promag.pl

·