Rozwód bez orzekania o winie – szybkie zakończenie związku

847

Zakończenie związku małżeńskiego jest przeważnie stresującym przeżyciem. Niełatwą sytuację dodatkowo komplikuje wizja ciągnącej się długimi miesiącami rozprawy. Wbrew pozorom rozwód nie musi oznaczać konieczności nieustannych wizyt w sądach. Czasami do ogłoszenia rozwodu wystarczy już jedno spotkanie na sali sądowej. W jakich sytuacjach możliwe jest szybkie uzyskanie rozwodu? Sprawdź!

Rozwód bez orzekania o winie

Podczas konstruowania pozwu należy określić, czy wnioskujemy o rozwód z orzeczeniem lub bez orzeczenia o winie. Ze względu na konieczność zebrania przez sąd materiału dowodowego, konieczność sporządzenia opinii biegłych oraz przesłuchania świadków, osoby obarczające wyłączną winą za rozpad pożycia swojego partnera muszą liczyć się z faktem, że ogłoszenie rozwodu może bardzo odwlec się w czasie. Jak natomiast jest w drugiej sytuacji? Jeśli wnioskujemy o rozwód bez orzekania o winie, znacząco ułatwiamy sądowi całą procedurę. Jeśli współmałżonkowie jednoznacznie potrafią ustalić zasady opieki nad dzieckiem, podzielić swój majątek oraz określić wysokość alimentów, sąd przeważnie potrzebuje dwóch (czasami nawet jednej rozprawy), żeby ostatecznie zamknąć sprawę i wydać pomyślny dla obu stron wyrok.

Zapewnij sobie wsparcie

Błędy lub braki w dokumentacji oraz niedotrzymanie terminów mogą skutkować przedłużeniem się procesu rozwodowego. Prostym sposobem na uniknięcie pomyłki jest nawiązanie współpracy z doświadczonym prawnikiem, dzięki któremu rozwód będzie jak najmniej dotkliwy,  a finalny rezultat postępowania sądowego w pełni satysfakcjonujący. Na stronie adwokat-katowice.info.pl znajdziesz więcej cennych informacji, dzięki którym przejście przez niełatwy etap w życiu będzie znacznie mniej uciążliwe.

·

https://dreambitches.org/czy-laser-frakcyjny-co2-poprawi-nasza-skore/ https://greaterrangedj.com/audyt-strony-i-pozycjonowanie-zadanie-dla-specjalistow/ https://rochesterbeergals.com/w-poszukiwaniu-inspiracji-na-elegancka-lazienke/