Sprawne rozliczenie podatku z Austrii w Polsce krok po kroku

3669

Mimo tego, że jeszcze do niedawna Austria nie była najpopularniejszą destynacją emigrantów, to z roku na rok coraz większa rzesza Polaków decyduję się spakować walizki i właśnie w Austrii zacząć nowe, lepsze życie. Niezależnie od tego, czy chcemy spędzić w kraju nad Dunajem wakacyjną przygodę czy kupujemy bilet w jedną stronę, konieczne jest rozliczenie się z fiskusem. Czy można w Polsce sprawnie odzyskać zwrot z podatku za pracę w Austrii? Jak uruchomić biurokratyczną machinę, aby zasilić konto niemałą kwotą, która należy nam się za legalną pracę? Sprawdź!

Rozliczenie podatku z Austrii w Polsce – niezbędne dokumenty

Rozliczenie podatku z Austrii w Polsce wcale nie musi być skomplikowane. Na polskim rynku działają firmy oferujące wsparcie w zakresie odzyskiwania nadpłaconych kwot oraz egzekwowaniu należnych świadczeń socjalnych.

Pierwszym krokiem do otrzymania należnego zwrotu jest skompletowanie wszystkich dokumentów. Dobrze przygotowany, kompletny wniosek jest gwarancją odzyskania pieniędzy, które należą się podatnikowi w myśl przepisów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Najważniejszym z dokumentów jest Lohnzettel, czyli tak zwana karta podatkowa. Druk wystawiany jest przez pracodawcę i przypomina polski PIT-11. Na stronie zwrot-podatkow.pl znajdziesz spis niezbędnych dokumentów oraz praktyczne informacje, dzięki którym na Twoim koncie pojawią się pieniądze, które podreperują domowy budżet.

Dodatkowe ulgi

Pracując w Austrii, warto gromadzić wszelkie rachunki za paliwo oraz bilety lotnicze i autokarowe oraz umowy najmu mieszkania. W przyszłości mogą stać się one podstawą do ubiegania się o zwrot kosztów za dojazd do pracy i zakwaterowania. Na specjalne ulgi mogą również liczyć osoby wychowujące dzieci.

 

·