Strumień inwestycji w polskie hotele

Strumień inwestycji w polskie hotele

670

Zainteresowanie polskim rykiem hotelowym wśród inwestorów nie słabnie. Jak wskazuje analiza BNP Paribas Real Estate Poland, w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy – czyli od marca 206 do marca 2017 – łączny wolumen inwestycji w nieruchomości komercyjne osiągnął 4,58 mld euro. A to oznacza rekordowy wzrost w skali roku.

Branża hotelarska w Polsce kwitnie. Jakość ofert turystycznych oraz ich atrakcyjność przekłada się dwojako – po pierwsze, przyciągając do hoteli coraz liczniejsze rzesze turystów polskich oraz zagranicznych, po drugie zaś – zwiększając zainteresowanie sektorem turystycznym poważnych inwestorów. Wzrost transakcji o 12,5 proc względem zeszłego roku to jeden z najbardziej oczywistych wskaźników świetnego stanu polskiej branży hotelarskiej.

Jak dowiedzieć można się z raportu wykonanego przez BNP Pariba, w ciągu trzech pierwszych miesięcy tego roku, wartość inwestycji w polski sektor hotelowy wyniosła 240 mld euro – a to oznacza rekord branży. Co więcej, inwestycje te stanowiły aż 47 proc całego wolumenu odnotowanych transakcji! A to nie koniec – jak twierdzą bowiem eksperci, możemy oczekiwać, iż wyniki tej branży utrzymają się na podobnym poziomie.

Które hotele cieszą się największym zainteresowaniem? Przede wszystkim te zlokalizowane w stolicy oraz regionie aglomeracji warszawskiej – to one przyciągają uwagę liczących się inwestorów. Choć miasta w regionie oferują wyższe stopy kapitalizacji, to właśnie w obiekty w stolicy Polski inwestuje się najwięcej. W ciągu pierwszych trzech miesięcy roku to właśnie w Warszawie miało miejsce sześć najważniejszych transakcji, których łączna wartość była równa blisko 50 proc. udziału rynku. Rynek inwestycyjny z ochotą spogląda więc na Warszawę – niezależnie nawet od wzrostu odsetka niewynajętej powierzchni biurowej, a także kompresji stóp kapitalizacji.

Czy więc na tym świetnych wynikach mogą skorzystać inni ważni gracze na rynku hotelarskim, takie jak choćby Hotel Ossa Congress and Spa – największe centrum hotarsko-konferecyjne w regionie? Bardzo możliwe. Zainteresowanie inwestycją w nieruchomości komercyjne jest tak poważne, iż potencjalnych inwestorów z różnych stron świata nie brakuje, a to bez wątpienia szansa dla obiektów, które borykają się z kłopotami finansowymi.

· ·