Stwórz wymarzony ogród… na balkonie!

2314

Nawet niewielki balkon w mieszkaniu w centrum miasta może stać się zieloną oazą spokoju – wystarczy dobry pomysł, nieco cierpliwości oraz nieco czasu. Stworzenie pięknej oprawy balkonu nie jest niczym trudnym, nie musimy też posiadać specjalnych umiejętności ogrodniczych. Od czego zacząć?

Zainspiruj się!

Pierwszym krokiem może być zapoznanie się z propozycjami pism wnętrzarskich i ogrodniczych, gdzie często prezentowane są aranżacje balkonu pełnego kwiatów. Takie same pomysły znajdziemy też na różnych blogach prowadzonych przez pasjonatów kwiatów. Nierzadko inspiracje te posiadają też ciekawe rozwiązania związane z niewielkimi stolikami i meblami, które zmieszczą się na małych balkonach. Taki kącik będzie świetnym miejscem na picie porannej kawy! Pamiętajmy, że meble balkonowe powinny być odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

Do stworzenia pięknego ogrodu niezbędne będą doniczki, ziemia, odżywki oraz sadzonki. Oczywiście możemy pokusić się o wysiewanie roślin z nasion, jednak chcąc mieć szybkie efekty zdecydowanie powinniśmy sięgnąć po wyrośnięte rośliny. Wybierajmy doniczki i osłony o zbliżonej kolorystyce – łatwiej w ten sposób uzyskamy spójny efekt. Dla ozdoby na parapetach postawić możemy także lampiony ze świecami – wieczorami pięknie oświetlą balkon.

·

o-kultury.pl http://nederland-oeso.org/oc-i-ac-co-warto-wiedziec/ http://passittotheleft.org/nowoczesne-okna-stworz-bezpieczny-dom/