Tarasola – nowoczesny sposób na taras

3995

Pomysłów na taras jest wiele, szczególnie jeśli szukamy ich w katalogach wnętrzarskich czy też w sieci. Dodatkowo inspiracji dostarczają nam sami producenci, którzy dokładają wszelkich starań, aby oferowane przez nich produkty spełniały najbardziej wygórowane oczekiwania. Jednym z rozwiązań, które coraz częściej pojawia się w polskiej przestrzeni tarasów są tarasole. Czym są i jak mogą pomóc stworzyć nam ciekawy taras?

 

Tarasola, dzięki której skorzystamy z tarasu również jesienią!

Tarasole to nowoczesne formy zadaszenia tarasu, jak również szansa na zadaszenie wybranego odcinka ogrodu poprzez postawienie na nim wolnostojącej konstrukcji. Szkielet tarasoli tworzony jest z profili aluminiowych, malowanych proszkowo – dzięki temu możemy mieć pewność, że taka konstrukcja oprze się wnikaniu rdzy. Profile dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, również w opcji imitującej drewno. Wzniesienie szkieletu nie wymaga pozwolenia budowlanego, co znacząco ułatwia decyzję o kupnie tarasoli. Szkielet jest zabezpieczony przed podmuchami wiatru sięgającymi 120 km/h! Wśród licznych propozycji warto zwrócić uwagę na produkty marki tarasola.pl.

Jak wygląda korzystanie z tarasoli? Jej dach jest sterowany elektrycznie – oznacza to, że przy pomocy dedykowanego pilota możemy ją wygodnie składać czy rozkładać. Zadaszenie tarasoli wykonane jest z materiałów poliestrowych, dodatkowo wzmocnionych warstwą poliuretanu. Oznacza to, że oprze się zarówno wnikaniu brudu, jak i wilgocią czy deszczem. Drugim rodzajem dachu jest zadaszenie lamelowe.

 

Jak dodatkowo urozmaicić tarasole?

Tarasola może zostać rozbudowana o dodatkowe elementy, które pozwolą na korzystanie z niej również jesienią. Najchętniej wybieranymi są panele boczne przezroczyste, które uchronią nas przed podmuchami wiatru.

 

· · ·

adwokatura katowice http://my-place.pl/kask-jezdziecki-co-warto-wiedziec/ http://hcfsc.org/jak-zapewnic-sobie-komfort-podczas-jazdy-konnej/