Trening a profesjonalista

247

Trening a profesjonalista – tak moglibyśmy zacząć ten tekst. Każdy z nas w swoim życiu bowiem miał lub ma styczność ze sportem. Wiele z takich sportów możemy uprawiać rekreacyjnie bez pomocy kogokolwiek, jednak problem zaczyna się w momencie, kiedy jesteśmy kompletnie „zieloni” i wybieramy się pierwszy raz na siłownię. Kiedy zaczynamy dopiero swoją przygodę z ciężarami to może się okazać, że trener personalny będzie nam niezbędny.

Ciężko zacząć coś nowego bez pomocnej ręki

Skąd wynika ten fakt? Z całą pewnością decyzja o znalezieniu sobie trenera personalnego jest dobra w opisanym wyżej przypadku ze względu na fakt tego, że trenować będziemy z ciężarami, a co za tym idzie nasza technika wykonywania poszczególnych ćwiczeń, mówiąc krótko musi być dobra. Złe, czyli niepoprawne wykonywanie ćwiczeń może prowadzić do wielu poważnych kontuzji.

Najczęstszymi „kaleczonymi” przez początkujących adeptów siłowni ćwiczeniami, są z całą pewnością martwe ciągi oraz przysiady ze sztangą na plecach. Ktoś taki jak trener osobisty Michał Potucha może pomóc nam w tym, aby ćwiczenia te były wykonywane z odpowiednim ciężarem, ale przede wszystkim, aby odpowiednia technika ich wykonywania była zachowana i by ich wykonywanie nie doprowadziło nas za kilka miesięcy do sytuacji, kiedy to nasz dolny odcinek kręgosłupa, czy też kolana, będą sprawiać nam problemy. Kolejną ważną sprawą jest dieta.

Nie ma co ukrywać, że bez niej ciężko mówić o satysfakcjonujących nas efektach

Trening z Michałem Potuchą to oprócz przyjemności i nauki odpowiedniej techniki w ćwiczeniach również świetna okazja, aby zadbać o naszą kuchnię i dowiedzieć się tego co warto jeść o jakich porach i jak ważne są mikro i makro składniki w naszej diecie. Trener personalny jest również osobą, która może pomóc nam rozwiązać nasze problemy natury chociażby hormonalnej. Trening z Michałem Potuchą możemy polecić również osobom, które posiadają już spore doświadczenie, jeśli chodzi o siłownie i sporty siłowe, a w tym kulturystykę, jednak chcą, by ktoś czuwał nad ich przygotowaniami do startów w zawodach.

Tutaj również rola trenera personalnego może okazać się nieoceniona, gdyż zawsze osoba, która stoi „z boku” lepiej widzi błędy i problemy jakie napotyka zawodnik i może pomóc mu je korygować. Trener osobisty Michał Potucha jest z całą pewnością osobą, która posiada odpowiedni bagaż wiedzy oraz nabytego przez długie lata doświadczenia, które z całą pewnością pomoże takim osobom rozwiązać problemy stagnacji i przygotować idealną formę na zawody, czy też poprawić ich wyniki sportowe.

· · · · ·